Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Su’yu Korumak, Sağlıklı İletim İçin…

Su’yu Korumak,  Sağlıklı İletim İçin…
  • 06.01.2021
  • 156 kez okundu

HATSU; 3 işçi,1 iş makinası ile Antakya içme suyu ikmal inşaatında!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı HATSU, Antakya içme suyu ikmal inşaatında, 3 işçisi ve 1 iş makinası ile sürdürdüğü çalışmayla, Su’yu korumayı ve sağlıklı iletim amaçladığını duyurdu.
HATSU, Antakya ilçe merkezine temiz içme suyu iletecek ve sık sık arızalanan şebekeleri bertaraf edecek ‘Antakya Merkez İçme Suyu İkmal İnşaatı’nda çalışmaların sürdürüldüğü bilgisine yer verdiği açıklamasında şu bilgiye yer verildi:
“Gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanan, asbest, pik döküm ve PVC boruların bertaraf edecek çalışma tüm hızıyla sürmektedir. Proje kapsamında, muhtelif çaplarda yapılacak 104 km’lik hat çalışmasının 18 km’si tamamlandı.”
Yer altında oluşan su kayıplarının önüne geçmede, bu çalışmanın önemli bir katkı sağlayacağına dikkat çeken HATSU, çalışma kapsamında 500 ve 7500 m3’lük olmak üzere iki adet yeni içme suyu deposu, 12 bin 500 abone bağlantısı, vantuz odaları, vana odaları, tahliye odaları ile debi-metre odalarının yapılacağını belirtti.
HATSU, Orhanlı Mahallesi’ndeki bu çalışmada; 3 personel, 1 kepçe, 1 kamyon ve 1 ekskavatörün görev aldığını duyurdu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ