Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

SYKP’den kayyum tepkisi

SYKP’den kayyum tepkisi
  • 21.08.2019
  • 424 kez okundu

Uygulamalara Teslim Olmayacağız

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) PM Üyesi Mert Aslanyürek, kayyum atamalarına tepki gösterdi ve uygulamalara teslim olmayacaklarını bildirdi. Dün, SYKP Hatay İl binasında düzenlenen, CHP İl Başkan Yardımcısı Erol Yeniocak ve HDP Hatay İl Eşbaşkanı Sultan Başaran’ın da yer alarak destek verdiği basın toplantısında, Aslanyürek, AKP-MHP iktidar bloğunun bir kez daha demokrasinin en temel belirleyicisi olan üç yüz yıllık genel oy hakkını yok sayarak, yüksek oy oranları ile seçilmiş Diyarbakır, Mardin, Van Büyükşehir Belediye Başkanlarını görevden aldığını ve kayyum atadığını ifade etti.
31 Mart ve 24 Haziran seçimlerinin, bu iktidarın herhangi bir meşruiyeti kalmadığını gösterdiğini savunan Aslanyürek, HDP’nin başarılı seçim taktiğiyle güç kaybettiğini belirttiği AKP-MHP bloğunun bir kez daha bölgeye darbe başlattığını söyledi ve şunları dile getirdi: “Bugün Diyarbakır, Mardin ve Van halkının iradesine yapılan darbeye sessiz kalınması, yarın İstanbul, Ankara ve İzmir’in de hedef haline gelmesi anlamı taşıyacaktır.
Evrensel hukukun, insan haklarının en temel kurallarını dahi ayaklar altına alan bu uygulamalara teslim olmayacağız.” -Mehmet ÖZGÜN –

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ