Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Takdir ettiler

Takdir ettiler
  • 22.04.2017
  • 1.107 kez okundu

Psikoloji okuyorlar, Mersin’den Samandağ’a gelip İpek Köyü’nü gezdiler, incelemede bulundular.

Onlar, Mersin Çağ Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrencileri. Bölümleriyle hiçbir ilgisi olmayan İPEK KÖYÜ ziyareti için 300 km yol kat ederek Hatay’ın Samandağ ilçesine geldiler.
Öğrenciler, Samandağ Belediyesi bünyesindeki İpek Köyü’ne giderken, buradaki çalışmaları yerinde gözlemlediler. Ziyarete katılan öğrencilerden Mahsur Okyar, arkadaşları adına düşüncelerini şöyle aktardı:
“Mersin Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü’nde okuyoruz. Samandağ’da ipek böcekçiliği ve yetiştiriciliğinin yapıldığını duyduk ve dikkatimiz çekti. Gezimiz dahilinde burayı görmek istedik. Bu kapsamda Samandağ Belediyesi bizlere yardımcı oldu. Buradaki çalışmaları yakından inceledik. Çalışma arkadaşları güzel bir uyum içinde çalışıyorlar. İpek böcekçiliği ve yetiştiriciliği günümüzde yapılmayacak kadar az durumda. Bu kapsamda Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR’in yapmış olduğu bu çalışma çok değerli. Bizler, Samandağ Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.”
Samandağ Belediyesi’nin, unutulmaya yüz tutan bir kültürü tekrardan canlandırma çalışmasını takdir eden öğrenciler, bu ve buna benzer çalışmaların yapılmasının geçmişimizin günümüze taşınması bakımından önemli olduğuna dikkat çektiler. -Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ