Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Tarifi ‘Cumhurbaşkanlığı’ verdi, Hatay Valiliği hazırladı

Tarifi ‘Cumhurbaşkanlığı’ verdi, Hatay Valiliği hazırladı
  • 04.10.2017
  • 1.335 kez okundu

Muharrem ayı dolayısıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla, aralarında Hatay’ın da olduğu 13 ilde ve 14 camide aşure dağıtımı yapıldı. Habib-i Neccar Camisi’ndeki dağıtıma Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Hatay’da, Habibi Neccar Camisi’nde aşure dağıtımı yapıldı. Aşure dağıtımı, öğle namazına müteakip gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği dağıtımda aşure kazanının başına da geçen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen etkinlikte vatandaşlara aşure tenceresinden servis de yaptı.
-13 İLDE-


Aşure dağıtımı; Beştepe Millet Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Hacı Bayram Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul’da Eyüp Sultan Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı, İzmir Konak Meydan Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alpaslan, Konya Sultan Selim Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Strateji Daire Başkanı Yusuf Karaloğlu, Edirne Selimiye Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Başkanı Hakan Yurdakul, Trabzon İskenderpaşa Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı İlker Astarcı, Erzincan Kırklar Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşleri Başkanı Mahmut Kazan, Diyarbakır Ulu Cami’de Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, Sivas Ulu Cami’de Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Başkanı Ahmet Minder, Rize Sahil Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Hukuk Hizmetleri Başkanı Veysel Bektaş, Antalya Muratpaşa Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Bilgi Teknolojileri Başkanı Ali Taha Koç, Hatay’da Habibi Neccar Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Kanunlar ve Kararlar Başkanı Hakkı Susmaz ve Van’da Norşin Camisi’nde Cumhurbaşkanlığı Koruma Başkanı Ramazan Bal tarafından yapıldı.
-TARİF ANKARA’DAN-
Bu arada, nar taneleri ile zenginleştirilen ve renklendirilen aşure, Cumhurbaşkanlığının bizzat tarifini gönderdiği şekliyle Hatay Valiliği tarafından hazırlandı.
Tamer Yazar

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ