Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor

Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor
  • 27.07.2019
  • 1.411 kez okundu

Altınözü ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkanı el ele verip iyi işler yapıyor

Altınözü ilçesinde İlçe Kaymakamı ile İlçe Belediye Başkanının birlikte işbirliği içinde yaptıkları girişimler ve çalışmalar sonucu ilçenin istenen değişimi yakaladığı ve güzelleşmeye doğru yol aldığı belirtiliyor. Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ile Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın birlikte el ele verdikleri son çalışma, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile işbirliği halinde, kentteki tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılma çalışmaları oldu.
Altınözü ilçesinin “değişimi, gelişmeyi, güzelleşmeyi” yakalayabilmesi için el ele veren Kaymakam Uygur ve Başkan Sarı sayesinde yapılan kazılarda, ilçede yıllardır saklı olan tarih de gün yüzüne çıkıyor.
Valilik YİKOB’un da desteğiyle, ilçenin Yunushan Mahallesi’ndeki kazılarda sona yaklaşıldı. İlçe Kaymakamı Bülent Uygur, son olarak kazı bölgesine ziyaretinde, yapılan çalışmalar konusunda ilgililerden bilgi alırken, verilen mesaj özetle şöyle oldu:
“Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Belediyesi ve Valilik YİKOB işbirliği ile ilçemiz Yunushan Mahallemizde, turizm değerine sahip Gelinler Dağı ve Roma Nekropolü alanında, Hatay Müze Müdürlüğü kontrolünde yapılan kazı çalışmalarında sonuçlar güzel olacak.”
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ile Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın uyumlu şekilde birlikte yaptıkları hizmetler ve gün yüzüne çıkarılan tarihi eserler ile Altınözü’nde artık kültür turizminin de canlanabileceği ifade ediliyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ