Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,35 / Satış: 7,38
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Tarihi Cadde’de çalışmalar sürüyor

Tarihi Cadde’de çalışmalar sürüyor
  • 01.12.2020
  • 179 kez okundu

Cadde Hikayemiz Hazır mı?

Tarihin aydınlatılmış ilk caddesi ünvanlı adresinde devam eden çalışmalara paralel olarak, gelenlere ‘dün’ hikayesini anlatacak bir bilgi tabelası da ekleyecek miyiz?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İller Bankası’nın desteklediği “Kurtuluş Caddesi Tarihi Yapıların Yeniden Canlandırılması Projesi” kapsamında restorasyon çalışmalarını sürdüren Antakya Belediyesi, bugüne kadar caddede yarattığı değişimle vatandaşın da takdirini kazandı. Eski yapılarda olduğu kadar, caddedeki mevcut betonarme binalarda da yenileme ve düzenleme çalışmaları gerçekleştiren Antakya Belediyesi, ilk etap kapsamında ciddi bir aşama kaydetti.
Çalışmaları izleyen bir turizmci, çalışmanın ve ortaya konan emeğin önemli olduğunu söylerken, şu beklentiyi paylaştı:
“Her şey güzel. Geriye, bu caddeyi, gelen yabancılara ve hatta kendimize anlatacak tabelada! Burası, neden bu kadar önemli, bunu anlatmak gerekiyor. Bu çalışmayı asıl değerli kılacak kısım da, işin bu PR kısmı zaten. Aksi halde, bunca yorgunluk, bir ayağı topal ilerleyecek. Tabi, bu tabela da özenli bir şey olmalı! Biliyorsunuz, eski Roma’dan kalma bir su kemerine, çok uzun bir süre ‘Memekli Köprü’ ismini verdik, gelenlere de bu isimle ‘hoş geldin’ dedik! Ama en sonunda hatamızdan vazgeçtik ve olması gerekeni yazdık. Tabela dikmek değil sorun! Ama hakkını vermek!” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ