Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Tarihi caddeye tarihi karar

Tarihi caddeye tarihi karar
  • 24.07.2019
  • 3.243 kez okundu

Dünyanın ilk ışıklandırılan Antakya Kurtuluş Caddesi, araç trafiğine kapatılıyor. Vali, AKP, CHP, MHP Milletvekilleri bir araya geldi, karar çıktı. Kamulaştırma için Hatay BŞB, Ağustos’ta 100 milyon TL borçlanma kararı alıp, kamulaştırma bedellerini karşılayacak ve M.Kemal Şeyhoğlu Caddesi, alternatif cadde olarak motorlu araç trafiğine açılacak.
Hatay Valiliği’nde, Vali Rahmi Doğan başkanlığındaki toplantıya; Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özer, Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Lütfi Kaşıkçı yanı sıra Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Hatay Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı İkbal Polat ile diğer uzmanlar katıldı.
Hatay Valiliği’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:
1-Antakya ilçesi Kurtuluş Caddesi’nin yayalaştırılmasına karar verilmiştir.
2-Antakya Kurtuluş Caddesi’nin Yayalaştırma Projesi kapsamında, bu caddeye alternatif olarak, 32 metrelik Mustafa Kemal Şeyhoğlu Caddesi’nin kamulaştırılarak açılmasına karar verilmiştir.
3-Mustafa Kemal Şeyhoğlu Caddesi’nin açılabilmesi için gerekli 311 yapının kamulaştırılma işlemlerinde kullanılmak üzere, 100.000.000,00 TL için, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında tüm partilerin oybirliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne İller Bankası’ndan borçlanma yetkisi verilmesi kararlaştırılmıştır.
4- Acele kamulaştırma kararı çıkartılarak, kamulaştırma işlemlerinin hızlı bir şekilde başlatılmasına ve Mustafa Kemal Şeyhoğlu Caddesi’nin en kısa sürede açılarak Kurtuluş Caddesi’nin yayalaştırılmasına karar verilmiştir. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ