Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Tarihi Değer Günden Güne Yok Oluyor

Tarihi Değer Günden Güne  Yok Oluyor
  • 31.07.2019
  • 547 kez okundu

Marka Kent iddiasında Antakya’ya yakışmayan görüntüler

Marka kent iddiasındaki Antakya, bu iddiasıyla paralel olmayan görüntüleri bünyesinde barındırıyor. Son süreçte, eski Antakya evlerinin günümüze kazandırılıp cafe ve restaurant olarak değerlendirilmesi ile yerli yabancı turistlerin kentimizdeki önemli uğrak yerlerinden biri Zenginler Mahallesi’nde, bu güzel gelişmeye yakışmayan bir harabe ev dikkati çekiyor.
İlgisizlik ve bakımsızlıktan, günden güne yok olan eski Antakya evi, yükselen değer haline gelen mahallede uygun olmayan görüntüleriyle ön plana çıkıyor. Tarihe tanıklık ederek bugüne kadar ayakta kalan, ancak günden güne yok olan evin, semavi dinlere ait ibadethanelerin arasında kaldığını, tarih ve mimari meraklılarının yanı sıra din ve kültür turizmi için kente gelen yerli ve yabancı ziyaretlerin yürüyüş güzergâhında olduğu göz önünde bulundurularak yetkililerin bu tarihi değer için hareket geçmesi ve günümüze kazandırılması istendi.
Çok sayıda duyarlı vatandaş, yetkililerin; turistlerin önemli uğrak yeri olan, bölgedeki bu eski Antakya evine yönelik, bir an önce girişimlerde bulunmasının önemine değindi.-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ