Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Tarihin içindeki konser Büyüledi

Tarihin içindeki konser Büyüledi
  • 19.07.2018
  • 1.106 kez okundu

Kadim Antakya’nın BÜYÜ’sü nerede?

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki peribacaları arasında, Orhan Şallıel şefliğindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilen “Senfoni ile Müziğimiz” adlı konser büyüledi. Peki, müziğin sihirli notaları için Antakya’dan Samandağ’a bizlerinbir adresi yok mu?

Tarihi ve kültürel mekanların konser etkinlikleriyle hareketlendirilmesi kapsamında şu ana kadar bir çok önemli adres, notaların melodisine ekli alkışların kalabalığına ev sahipliği yaptı. Bunun son adresi ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kapadokya bölgesindeki peribacaları oldu. Orhan Şallıel şefliğindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilen “Senfoni ile Müziğimiz” adlı konser, benzer örnekleri için oldukça fazla tarihi ve kültürel mekana sahip Antakya için de gündeme gelir mi peki?
-ANTİK KENTLER-
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından “Antik Kentler Konseri” kapsamında düzenlenen “Senfoni ile Müziğimiz’ isimli konser, Kapadokya bölgesindeki Peribacaları arasında, Avanos ilçesinin doğal güzelliklerle bezenmiş Zelve-Paşabağları’nda gerçekleştirildi.
Konsere; Guatemala Büyükelçisi Lars Henrik Pira Perez, Zambiya Büyükelçisi Joseph Chilengi, Malta Büyükelçisi Carmel Vassalo, Makedonya Büyükelçisi Zvanko Mucunski, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hongyang, Japonya Büyükelçisi Akio Myajima, Sudan Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmet Eltayeb El Kordofani, Filipinler Elçi Müsteşarı Enruqe Voltaire gibi önemli isimler de katılım gösterirken, sosyal paylaşım hesapları, bu görkemli konserin ayrıntılarını hem ulusal hem de uluslararası boyutta meraklılarına yansıttı. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ