Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Tarımsal Destekler Bir An Önce Verilmeli

Tarımsal Destekler Bir An Önce Verilmeli
  • 31.01.2020
  • 375 kez okundu

Milletvekili Tokdemir, Amik Ovasında çiftçilerin, son yılların en kötü sezonunu geçirdiğine dikkat çekti

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Meclis’in önceki günkü oturumunda yaptığı konuşmada, çiftçinin sorunlarını gündeme getirdi.
Amik Ovasında çiftçilerin, son yılların en kötü sezonunu geçirdiğine konuşmasında vurgu yapan Milletvekili Tokdemir, tarımsal desteklerin bir an önce verilmesinin önemine dikkat çekti.
Milletvekili Tokdemir, konu ile ilgili konuşmasında şunlara yer verdi: “Ülkemizde tarımsal üretimi sürdürmek her geçen gün zorlaşmaktadır. Tarımsal üretimde kullanılan girdiler pahalanıyor, verim azalıyor ve ürünler değerinde satılmıyor. Amik Ovamızda çiftçilerimiz son yılların en kötü sezonunu geçiriyor. Düşük gelen yağışlar ve yetersiz fiyatlar çiftçilerimizi perişan ediyor. Şu anda çiftçiye yapılacak en büyük iyilik 2019 yılı tarımsal desteklerinin bir an önce verilmesidir. 2020 yılı Ocak ayı sonlarına gelmemize rağmen, maalesef, çiftçi 1 kuruş destekleme alamamıştır. Girdi fiyatları artmasına rağmen desteklerin artmaması çiftçilerimize artı bir mağduriyet getirmektedir. Mazot, gübre, ilaç, buğday, mısır ve pamuk desteklerinin bir an önce ödenmesi üreticinin en büyük beklentisidir. Ödenecek destekler çiftçilerimizi bir nebze de olsa rahatlatacaktır. Çiftçilerimizi tefecilerin eline düşürmemek hepimizin en önemli görevi-dir.”
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ