Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,84 / Satış: 7,87
€ EURO → Alış: 9,50 / Satış: 9,54

Tarla İşi Zamanı Ayrı…

Tarla İşi Zamanı Ayrı…
  • 09.03.2019
  • 611 kez okundu

Siyaset Zamanı Ayrı…

Yayladağı ilçesi Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Serkan Uğraş, düne kadar elinde kazma-tırmık-bel ile tarlasında çalışırken, şimdi ise siyasete atıldı ve İlçe Belediye Başkanı olma idealiyle seçim gezileri yapıyor.

Serkan Uğraş, Saadet Partisi’nin Yayladağı Belediye Başkanı Adayı. Adını düne kadar duymayan belki de çok kişi var. Ancak son dönemde hızlı seçim gezileriyle, resmi ve özel tüm kurum ve kişilerin kapısını çalıyor, tanışıyor, tartışıyor, ilçe için gelecekle ilgili projelerini anlatıyor.
Belediye Başkan Adayı Serkan Uğraş’ın daha önce eline aldığı kazma-kürek ile tarlada çalıştığı biliniyor. Siyasete girme kararıyla birlikte takım elbisesi, üzerinde ütülü gömleği ve kravatıyla ziyaret ve gezilere çıkıyor.
Kendisi Saadet Partili olmayan, ancak Saadet Partisi’nin başarısı için uğraş veren bir siyasetçinin Aday Serkan Uğraş ile ilgili ilginç benzetmesi şöyle:
“Yayladağı, Hatay’ın en verimli topraklarına sahip ilçelerinden biridir. Suyu sert, insanı merttir. Çalışkan ve üretken insanlar için Yayladağı, bereketli topraklarını, cömertçe emeğin hizmetine sunar. Yayladağı halkı, uzun yıllar bu toprakların hakkını çalışkanlığı ve üretkenliği ile vermiştir. Bir zamanlar ‘Yayladağı tütünü’, bu ilçenin ismiyle müsemma en kıymetli değeri idi. Şimdi ise o eski günlerinden çok uzak. Yani demem o ki, ‘İnsan toprak kokmalı ve topraktan kopmamalı…’ İşte bu bereketli toprakların bağrından çıkmış, ‘yiğit, mert, çalışkan ve dürüst’ bir isim Serkan Uğraş… Doğduğu, büyüdüğü topraklara yeniden kimliğini kazandırmak için aday.
O, halkının ve topraklarının bütün sorunlarına ve çözümlerine vakıf; gençliği, inancı, azmi ve kararlılığı ile de Yayladağı halkına hak ettiği hizmetleri sunacağına ve Yayladağı halkının da bu kıymetli evladına sahip çıkacağına inancım tamdır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ