Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Tarladaki Kadınları da Gezi Annelerini de unutmadı…

Tarladaki Kadınları da Gezi Annelerini de unutmadı…
  • 02.06.2020
  • 237 kez okundu

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, bir dizi ziyaret ve program çerçevesinde geldiği Hatay’da, tarım işçilerini ve Gezi Annelerini unutmadı, mesajlarını da bu yönde verdi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, geldiği Hatay’da, oldukça yoğun bir programla birçok yerde ziyaret gerçekleştirdi. “Kadın” başlığındaki ziyaretlerin Reyhanlı ayağında tarım işçisi kadınlarla bir araya gelen Köse, “Reyhanlı’da, toprakta çalışan topraksız kadınların hayat mücadelesine kulak verdik, koşullarına şahitlik ettik. Sabahın erken saatlerinde başlayan mesai, güneşin altında, tüm gün ağır fiziki şartlarda çalışma… Gündüz tarlada, akşam yemek-bulaşık-çamaşır derken evde süren mesai…”tespitinde durdu.
Yaşanan sıkıntıları da sıralayan Köse, “Çoğunlukla genç yaşlarında olmalarına rağmen, aralarında ciddi sağlık problemleri olup da tedavi olma imkanı bulamayanlar var. Çünkü sosyal bir güvenceleri yok. Sağlık hakkından dahi imkansızlıklar nedeniyle feragat etmek zorunda kalan kadınlar… Hayattan alacaklı olan kadınlar…” dedi.
-FİDANLAR-
Ziyaret programı içinde Gezi Annelerini de unutmayan Fatma Köse, şu mesajı verdi:
“Gezi Direnişinin 7. Yılında, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yitirdiğimiz Ali İsmail Korkmaz ve Ahmet Atakan’ın ailesini ziyaret ettik, dayanışma duygularımızı ilettik. Onlar, katledileli tam 7 yıl oldu. Kimi 19 yaşındaydı, kimi 20, kimi 22, kimi 14! Hepsi, körpecik fidanlardı.” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ