Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Taşınmaz güzellikler şehri, Hatay…

Taşınmaz güzellikler şehri, Hatay…
  • 15.06.2021
  • 97 kez okundu

Hatay ziyareti ardından çok sayıda paylaşım yapan, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun’un mesajı da davet noktasında oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun’un son Hatay ziyareti ile paylaşılanlar, coğrafyamızın tarih ve kültür zenginliğini bir kez daha ülke gündemine taşıdı. Coşkun, bir dizi ziyaret ve gezi programı kapsamında geldiği ilimizde gittiği her yere ilişkin fotoğrafları ve detayları, kendi sosyal medyası üzerinden paylaştı, Hatay’ın fahri turizm elçisi gibi de tanıtım yaptı.
Hatay sonrası Gaziantep’e geçen Yahya Coşkun, bir paylaşımında, “Cehennem Kayıkçısı, Aziz Petrus, Hızır makamı, Şenköy Kuseyri Camii ve Türbesi… Taşınmaz güzellikler şehri, Hatay” derken, bir diğer paylaşımında ise “Kudüs’e giden hacıları koruyan, Tapınak Şövalyelerinden Mekke’ye giden hacılara hamilik yapan Osmanlılara kadar her dönem mühim bir durak olan Hatay’ın Payas Kalesi’nde, bu ay Müze Başkanlığımızda kazıya başlıyoruz” müjdesi verdi. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ