Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,29 / Satış: 7,32
€ EURO → Alış: 8,58 / Satış: 8,61

Taşlar düşüyor?

Taşlar düşüyor?
  • 15.01.2020
  • 383 kez okundu

Biz ne yapıyoruz?

2017 senesi başlarında, Antakya PTT Merkez Müdürlüğü’nü çevreleyen dış duvarın üzerine, “Duvarlar ‘yıkım’ tehlikesi oluşturduğundan, kaldırım kısmen yaya trafiğine kapatılmıştır” uyarısını astık, ama hiçbir şey yapmadık! Bugün mü?

Yaşanan sorunun dördüncü senesine girilirken, yaya güvenliği için bugüne kadar hiçbir şey yapılmamış olmasını eleştiren vatandaşlar, Antakya PTT Merkez Müdürlüğü’nü çevreleyen dış duvarın üzerine, “Duvarlar ‘yıkım’ tehlikesi oluşturduğundan, kaldırım kısmen yaya trafiğine kapatılmıştır” uyarısını 2017 senesinde asan idarecilere, duvardan düşen taşı ve duvardaki sökülmeleri işaret ediyor. Olası bir duvar çökmesinin ciddi sonuçları olabileceğini ifade edenler ise oldukça yoğun bir yaya trafiğine sahip alanın güvenliği adına, 2017’den bugüne ertelenen iyileştirme çalışmasının bir an önce gündeme alınmasını istiyor.
Bu konuda konuşanların mesajı ise sorumlu kuruma ve idarecilere:
H.Ç. >> Kendilerini ‘yönetici’ olarak bu kentin belli yerlerine konumlandıran insanlarımız var. Ama o yöneticiler, şu şehrin her tarafını kaza kaza bitiremediler. Keşke bir de kazdıkları yerleri, ilk buldukları gibi temiz hale getirseler. Tamir için geliyorlar, ama gittiklerinde, gerilerinde bir savaş alanı bırakıyorlar. Burası da bir diğer örnek. Duvar, uzun zamandır şişmiş halde. Taşlar, belli ki yerinden oynuyor. Düşen taş da buna dair.
G.J. >> Her gün çocuklarımız okula giderken bu kaldırımı kullanıyor. Ama böyle olacağı da belliydi! Duvardaki taşlar biraz öne çıkmıştı. Şimdi gelip, bu taşı ya kaldırıp götürürler, ki kimse ‘ne oldu’ anlamasın ya da alırlar ve bir şekilde yerine yeniden monte ederler!
Vatandaşın eleştirisi ve şikayeti, hangi belediyeyi ( Antakya Belediyesi ya da Hatay Büyükşehir Belediyesi) ya da hangi kurumu (Antakya PTT Merkez Müdürlüğü) harekete geçirir bilinmez ama, konunun ciddiyeti, son düşen taşla daha da netleşti. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ