Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

TBMM Kürsüsü Hatay Milletvekillerine

TBMM Kürsüsü  Hatay Milletvekillerine
  • 19.07.2017
  • 1.210 kez okundu

OHAL Tezkeresi’nde, Hatay’ın 2 Milletvekili, Türkoğlu ve Ahrazoğlu konuştu:

Olağanüstü Hal’in (OHAL), 19 Temmuz 2017 Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi’nin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi sırasında AK Parti ve MHP adına yapılan konuşmalarda kürsü, Hatay’ın 2 Milletvekili, Bayram Türkoğlu ile M.Necmettin Ahrazoğlu’na ait oldu. Hatay’ın 2 Milletvekili, Partileri adına söz aldı ve konuşmalarını gerçekleştirdi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, tezkereyle ilgili yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimine ve ülkenin terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleye işaret ederek, OHAL uygulamasının böyle bir ortamda zorunluluk olduğunu belirtti. Türkoğlu, darbe girişiminin yaşandığı gece TBMM’nin de bombalandığını, saat 02.30 sıralarında kendisi ve ailesinin de atılan bu bombalar sırasında yara aldığını dile getirdi.
MHP Milletvekili M.Necmettin Ahrazoğlu ise, “Bakanlıklar FETÖ’den temizlendi, temizleniyor” derken, diğer cemaat ve örgüt mensuplarının iktidara yakın sendikalar vasıtasıyla devlete sızmalarına karşı önlemler alınması uyarısında bulundu.
Ahrazoğlu, konuşmasına devamla, ülkenin 15 Temmuzda büyük bir badireyle karşılaştığını ve Milletin demokrasiye olan inancı ve bağlılığı, cumhuriyet değerlerine sahip çıkma duygusunun bu hain kalkışmayı önlemede en büyük etken olduğunu kaydederken, FETÖ ile mücadele sırasında diğer cemaat ve örgüt mensuplarının iktidara yakın sendikalar aracılığı ile devlete sızmalarının önüne geçilmesini de istedi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ