Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

“Tebrik ediyorum, başardınız!!!… Hatay, en mutsuz 5 ilden biri…!”

Fatih Ertürk
Fatih Ertürk
  • 11.03.2020
  • 652 kez okundu

Hepinizi tebrik ediyorum…!

Haber şöyle;
“Hatay, en mutsuz 5’inci il. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye’de 81 il içerisinde Hatay’ı en mutsuz iller arasında 5. sırada gösterdi. TÜİK araştırmasına göre, Türkiye’de en mutsuz il Tunceli, ardından Osmaniye, Diyarbakır Antalya ve Hatay geliyor. TÜİK’e göre Türkiye’de en mutlu iller arasında Sinop ilk sırada yer alırken, diğer mutlu iller ise Afyon, Bayburt, Kırıkkale, Kütahya, Çankırı, Düzce, Siirt ve Şırnak şeklinde sıralanıyor.”

Hatay’ın duruşunu, kültürünü, insanlığını, çağdaşlığını, uygarlıklara köprü olarak 8 bin yıllık tarihini, Göbeklitepe ile birlikte Tel Aççana Höyüğü ile bütün Avrupa kıtasından daha eski bir insanlık tarihine sahip olan kültür medeniyetini yıktınız…Tebrikler…!!!!

Açıkgöz olduğunu sanan köylü siyasetçileri tebrik ediyorum; “Şundan da olsun, bundan da olsun, dağında cemaat var, ovasında tarikat var, sağ yanımızı kaşırsak şöyle oy gelir, İdlib’den gelen eli kanlı katillere çok yüklenmeyelim seçmen bizden kaçar” diyerek Atatürk’ün en büyük eserini çarçur edenlerin, halka kendi kadrolarıyla güven vermek varken başkalarının kadrolarını allayıp, pullayıp, cilalayıp kendi pazarlarında tezgahın önüne koyan sözde uyanık, sözde demokrat siyaset simsarlarının gözlerinden öpüyorum; başardınız!!!!
Hatay, kaybetti…!

“Sen bize ne vereceennn…!” diyerek gevşek gevşek gülüp, kendi memleketini, adı konmamış bir sığınmacı işgaline açan bir iktidara 18 yıldır Hatay’da altın madalya takan, hiç de Hatay’ın tarihine ve geçmişine yakışmayan sözde seçmenleri tebrik ediyorum…!

Sokaklarında, insanların uygarlıktan çok uzak, “Doğunun Kraliçesi” kent kültüründen uzak, Doğu Roma’nın o 1 milyona yaklaşan dünyanın en büyük dört büyük kentinde biri olma ihtişamından ve güzelliğinden uzak, adına mülteci denilen bir garip insanların sayıları 450 bin olarak dolaştığı yeni bir kent yarattığınız için hepinize kucak dolusu sevgiler gönderiyorum…!!!!!

Önce Musevi ve Hristiyan kardeşlerimin, komşularımın, baba dostlarının mezar taşlarının bile kırılmasına göz yumdunuz. Gericiliğin ve bağnazlığın karşısında direnmek yerine, karanlıkla uzlaşmaya, iş tutmaya kalktınız. Dünyanın ikinci büyük mozaik müzesine gidip kendi tarihini öğrenmek dururken, yatırlardan, türbelerden, tarikat evlerinden medet umdunuz. Hepinizi tekrar tekrar tebrik ediyorum…!!!

Gümüş gibi parlayan Silpius Dağı’na sahipken, yatağına ters akan ve tarihin her döneminde kutsal sayılan Orontes gibi bir nehriniz varken, Seleukes gibi limanınız, Arussos gibi ırmakla denizin kucak kucağa aktığı muhteşem bir cennet köşeniz varken, ahiretin peşine düşüp kendi cennetinizi yeryüzünde cehenneme çevirdiniz… Hepinizi tekrar tekrar tebrik ediyorum…!!!

Çocukluk arkadaşlarım, komşularım, mahallede top oynadığım akranlarım, hepsi Antakya’dan kaçmaya başladı. Dutdibi’nde doğan, Şirince’de büyüyen, Uzun Çarşı’da dede ve baba dükkanında çıraklık ve kalfalık yapan benim gibi birine bile dudak bükeniniz oldu. Mülteci kadar değer vermediniz bizlere. Ben buralarda kaldım, ama diğer hepsi göçmen olup başka illere, Antakya deyimiyle “eski hasırı serdi”. Hiç birini tutamadınız. Hiçbir yerli Hataylıyı kendi memleketinde mutlu edemediniz. Antakya’da, Antakyalıdan çok; İdlip’li, El Bab’lı, Haseke’li, Afrin’li var. Biri çıkıp da “Hatay Hataylılarındır kardeşim, durun biraz” deme cesaretini gösteremedi. Milyonlarca kez tebrikler…!!!!!

Hatay’ı, “Güneyin Peşaveri”’ne benzettiler. Yani yeryüzündeki cehenneme. Bize “çalıntı” dediler, “kayıp il” dediler, “Artık burası, yeni kurulacak İslami Emirliğin bir parçası olacak” dediler.

Siz ne yaptınız?

Sağcısı, solcusu, İslamcısı, ateisti… Hepinizi tebrik ediyorum…!!!!

Bir cennetten nasıl cehennem yaratılır, tüm dünyaya gösterdiniz…!!!!

“Hepinizin gözlerinden öpüyorum. Yeni Peşaveriniz size hayırlı olsun…!!!!”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ