Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

TEDAŞ’ın 2 aylık Hatay raporu:

TEDAŞ’ın 2 aylık Hatay raporu:
  • 01.03.2018
  • 794 kez okundu

22 km’lik hat elden geçirildi, 35 trafo ve 21 dağıtım merkezi bakımı yapıldı, 52 km. kablo döşendi.

Toroslar EDAŞ’ın, son iki ayda ilimizde de bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. Bu konuda bir bilgilendirme yapan Toroslar EDAŞ, Hatay’da kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında, Aralık ve Ocak aylarında bakım, onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam ettiğini bildirdi.
Toroslar EDAŞ, Hatay’da sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla, elektrik şebekelerinin yenilenmesi için bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi ve şu bilgileri verdi:
“Daha aydınlık bir Hatay için İskenderun, Kırıkhan, Hassa, Dörtyol, Erzin, Payas, Belen, İskenderun, Arsuz, Reyhanlı, Altınözü, Antakya, Defne, Samandağ, Yayladağı’ da 5721 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Toroslar EDAŞ ekipleri, kentte 22 kilometrelik hattı da elden geçirdi. Adı geçen ilçelerde 28 elektrik panosunun yanı sıra, 35 trafo ve 31 dağıtım merkezinin de bakımı yapıldı. Toroslar EDAŞ, son iki ayda yeni yatırımlara da hız verdi. Hatay’da 52 kilometrelik yeni kablo döşeyen Toroslar EDAŞ ekipleri, kentte 909 yeni aydınlatma armatürünün montajını da tamamladı. Ayrıca yeni 30 elektrik panosu ve 8 trafo merkezi montajı da tamamlandı.”
Toroslar EDAŞ açıklamasının son bölümünde de, “Hatay’daki bakım ve yatırım çalışmaları devam edecek” denildi. -Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ