Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TED’de kepler havada

TED’de kepler havada
  • 03.06.2019
  • 594 kez okundu

Okul mezunları 1.si Elçin İdem Mısırlıoğlu, 2.si İpek Akbelen ve okul 3.sü Işıl Ezelsoy oldu.

İlimizin özel eğitim kurumlarından TED Hatay Koleji mezunları kep fırlattı. Bu yıl ikincisi düzenlenen lise kep atma ve mezuniyet töreni, TED Hatay Koleji kampüsünün bahçesinde gerçekleşti. TED Hatay Koleji mezunlarının yaşama ve mutlu yarınlara uğurlandığı bu görkemli törende, TED Hatay Koleji velileri, idarecileri, öğretmen ve öğrencileri hazır bulundu.
Okul bahçesindeki mezuniyet töreninde, TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, oluşturulan sırayla, alkışlar eşliğinde yerlerini aldılar.
Törende, Okul Müdürü Ahmet Akaracı, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparken, geçen yıl oluşturulan Mezunlar Derneği’nin ilk başkanı Hazar Dağlı ise duygularını dile getirdi. Ardından okul birincisi Elçin İdem Mısırlıoğlu, okul ikincisi İpek Akbelen ve okul üçüncüsü Işıl Ezelsoy’a plaketleri verildi.
Bu arada, okul birincisi Elçin İdem Mısırlıoğlu, arkadaşları adına yaptığı konuşmasında, TED Hatay Koleji’nde okumaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve okulun yaş kütüğüne anı plakasını çaktı. Mezuniyet töreni, okul ikincisi İpek Akbelen’in İngilizce konuşması ile devam etti.
Okul Temsilci Başkanı Elvan Kimyon’un duygulu konuşmasının akabinde, öğrencilere mezuniyet belgeleri, öğretmenleri tarafından sırayla verildi. Mezuniyet töreni, flama devir ve teslim töreniyle devam ettikten sonra, mezuniyet işareti olan “püskül çevirme” ve “kep atma” seremonisi ise büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi. Kep atma seremonisinin ardından misafirlere kokteyl verildi. -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ