Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

TED’de Üniversite Heyecanı

TED’de Üniversite Heyecanı
  • 02.05.2018
  • 1.363 kez okundu

Bir grup öğrenci Ankara, bir grup öğrenci ise İstanbul’a götürüldü, Ankara ve İstanbul Üniversitelerini gezdi.

TED Hatay Koleji’nde öğrenimlerini sürdürmekte olan 10.sınıf öğrencisi bir grup öğrenci geçtiğimiz hafta içinde başkente götürüldü. Uzun değil, kısa bir zaman sonra yerleşmeyi umdukları üniversiteleri yerinde, kendi olanaklarıyla görmek ve gözlemlemek isteyen öğrenciler Ankara Üniversitesi’nin konuğu oldu.
TED Hatay Koleji, Ankara gezisi ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:
“10. sınıflarımız bu yıl Ankara’da bulunan üniversiteleri gezdi. İlk gün, TED Üniversitesi ve TOBB ETÜ kampüslerini gezen öğrencilerimiz, ilk günlerini İsmet İnönü’nün ve kızının hala yaşadığı ev olan Pembe Köşkü de görerek tamamladı. Gezinin ikinci gününde Hacettepe Üniversitesi, Beytepe ve Bilkent Üniversitesi kampüsleriyle başlayan programımız, öğleden sonra ODTÜ ve Ankara Üniversitesi kampüslerini ziyaretlerimizle tamamlandı. Ankara Üniversiteleri gezimizin son gününde ise Başkent ve Çankaya Üniversiteleri kampüslerinin tanıtım programlarına katıldık ve son olarak Atatürk’ün yaşamının önemli bir bölümünü geçirdiği Çankaya Köşkü’ndeki evini ziyaret ettik.”
TED HATAY KOLEJİ EYP EKİBİ İSTANBUL’DA ...
TED Hatay Koleji Lisesi 9. sınıf öğrencilerinden oluşan 11 kişilik Avrupa Gençlik Parlamentosu ekibi de İstanbul yolunu tuttu. TED İstanbul’un ev sahipliğini yaptığı Environmen TED 2018 Konferası’nda TED Hatay Koleji’ni temsil eden 9.snıf öğrencisi 11 kişilik heyetin İstanbul gezisi ile ilgili bilgiler de şöyle:
“Öğrencilerimiz, kayıt ve tanışmadan sonra gün boyu devam eden eğlenceli kaynaştırma aktiviteleri ve takım çalışmasına yönelik düşündürücü görevlerle 4 gün boyunca temsil edecekleri komitelerin üyelerini daha yakından tanıma fırsatı buldular. TED İstanbul Koleji’nde düzenlenen çevre konulu konferans EnvironmenTED 2018’in ikinci gününü resmi açılış töreni, yoğun komite çalışmaları ve akabinde yaptıkları geleneksel tekne turu ile günün yorgunluğunu atarak tamamladılar. Konferansın 3.gününde çevre sorunlarına çözüm bulma yarışına hız kesmeden devam eden öğrencilerimizin üstünde yoğunlaştığı problemler iklim değişikliğinin biyofiziksel çevreye etkileri, sera etkisi yaratan gazların artışında insan etkisi, çevre kirliliğinin global sıcaklığa etkisi, asit yağmurlarının çevre ve insan sağlığı üzerinde etkisi, ormansızlaşma, değişen iklimin tarım faaliyetlerine etkisi, Avrupa Birliği enerji politikaları ve doğal afetlerin dünya üzerindeki etkileridir.” -Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ