Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,78 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,44 / Satış: 6,46

TED’liler, anadili İngilizce olan öğrencilerle yarıştı, yendi

TED’liler, anadili İngilizce olan öğrencilerle yarıştı, yendi
  • 31.07.2019
  • 858 kez okundu

TED Hatay Koleji öğrencileri, dünyanın önde gelen uluslararası turnuvalarından biri olan “The World Scholar’s Cup”ın ikinci etabında başarılı bir performans ortaya koydu. TED öğrencileri, Hollanda’nın Amsterdam kentinde yapılan yarışmadan, altın ve gümüş madalyalarla döndü.
İlk etabı 28-30 Mart 2019 tarihleri arasında, İstanbul KOÇ Okullarının ev sahipliğinde yapılan, 350 takımın ve yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığı, uluslararası bir öğrenme festivali olan “The World Scholar’s Cup”a katılan TED Hatay Koleji öğrencileri, okullarını başarıyla temsil ettiler. Öğrenciler, Türkiye’deki elemeleri büyük bir başarıyla geçerek, “WSC Global Round” turunda yarışmak için Hollanda’ya gittiler.
20-26 Temmuz 2019 tarihlerinde, WSC Hollanda-Amsterdam’da 52 ülkeden 2100 öğrencinin katıldığı yarışmada, TED Hatay Koleji’nin ortaokul (Junior) kategorisinde 9 öğrencisi ve İngilizce Öğretmenleri Ferhan Havare, okullarını ve ülkemizi başarıyla temsil ettiler.
Öğrenciler; Uygar Hayzaran, Zeynep Aslan, Elif Bade Mısırlıoğlu, Sami Asiırmak, Kemal Barkın Bayraktar, Ecem Çiler, Nil Ülker Öksüz, Mahmut Özdemir ve Ulaş Kerimoğlu, belirlenen tema üzerinde, gerek bireysel ve gerek takım olarak yarıştıkları kategorilerde (Team Debate, Collaborative Writing, Scholar’s Bowl ve Scholar’s Challenge) yaptıkları başarılı sentezleri ve ifadeleri ile jürilerin dikkatini çekmeyi başardılar. TED Hatay Koleji öğrencileri, İngilizcenin kullanımında, ana dili İngilizce olan ve ilk yabancı dil olarak İngilizce öğrenen arkadaşlarıyla yaptıkları yarışmalarda oldukça başarılı bir performans sergilediler. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ