Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Tehlikenin farkındayız, ama…

Tehlikenin farkındayız, ama…
  • 13.06.2020
  • 310 kez okundu

Tıbbi atık özelliği taşıyan kullanılmış maske ve eldivenlerin sokaklarda yerlere atılmasının önüne geçmek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla atık çöp stantları hazırlansa da, durum çok değişmiyor.

Antakya’da yerel idarelerin, pandemi sürecinin gelinen noktasında üzerinde en fazla durduğu konuların başında, tıbbi atık özelliği taşıyan kullanılmış maske ve eldivenler geliyor. Gelişigüzel etrafa atılmış eldiven ya da maskelerin, salgını kontrol çabalarını baltalayabileceği ifade edilirken, “Kullanılmış maske ve eldivenlerin tıbbi atık özelliği taşıdığını unutmayalım” mesajı veriliyor.
Bu konuda konuşan bir vatandaş, şunları söyledi:
“Bazı belediyelerin buna özel çöp yerleri var, ama oradaki poşetleri de alıyor bazıları. Hatta benim evimin olduğu yerde epeydir o poşetin yeri boş. Sanırım belediye de fark etmiyor, kontrol de etmiyor. Net olan bir şey var ki, tehlikenin farkında değiliz. Televizyonlardan bas bas bağırsalar da, dizi tadında geliyor yaşananlar, ‘bana dokunmaz’ diyoruz. Dilerim hiç birimize dokunmaz! Ama rakamlar ortada, tehlike de. O yüzden, biraz dikkat!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ