Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Tek Sesliliğin Panzehiri: Kendi Hikayeni Anlatmak

Tek Sesliliğin Panzehiri:  Kendi Hikayeni Anlatmak
  • 05.03.2020
  • 1.246 kez okundu

Onbironsekiz.com’un kurucularından Antakya’da söyleşi …

Onbironsekiz.com’un kurucuları Dr. Berna Kahraman ve Dr. Onur Akmehmet, 28 Mart Cumartesi günü Antakya’ya gelecek ve “Tek Sesliliğin Panzehiri: Kendi Hikayeni Anlatmak” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.
Söyleşi, 28 Mart’ta saat 14:00’te, Ala Restoran büyük salonda düzenlenecek.
Onbironsekiz, Türkiye’nin ilk ve tek gerçek insan hikayeleri üzerine kurulu, sesli içerik üreten sitesi olmasıyla ön plana çıkıyor. Podcast üretimine yeni bir yön veren Onbironsekiz ekibi, Türkiye’nin dört bir yanından, insanların kendi sesinden, kişisel hikayelerini derliyor, program haline getirip site üzerinden yayınlıyor. İnsan hayatındaki dönüm noktalarını, dinleye dinleye büyüdüğümüz hikayeleri ve modern hayata dair konuları ele alan Onbironsekiz programlarına site üzerinden 7/24 ulaşılabiliyor.
Türkiye’de bir ilk olan Onbironsekiz.com’un dünya çapındaki muadilleri her hafta milyonlarca kez dinleniliyor. Türkiye’nin değişik şehirlerinden onlarca hikayeyi bir araya getiren Onbironsekiz programları ise Türkiye genelinde dinlenilip paylaşılmaya başlandı. Taksim merkezli bu oluşum hikaye anlatmanın ve paylaşmanın önemine inanmış bir ekipten oluşuyor. Onbironsekiz uzun yıllar Amerikan üniversitelerinde araştırmacı ve akademisyen olarak bulunduktan sonra Türkiye’ye dönen iki ortak, Dr.Onur Akmehmet ve Dr. Berna Kahraman tarafından kuruldu.
Onbironsekiz’in bir diğer amacı da birlikte üretmek; birbirimize kulak verip, toplu hafızamızı dinç tutmak. Programlarda çok çeşitli ve farklı bakış açılarına yer vermek isteyen Onbironsekiz’de herkese yer var. Anlatmayı ve dinlemeyi bilenlerin kabilesi, Onbironsekiz sağlam adımlarla genişlerken, dinleyenlerine esasında hiç bir hikayenin yalnız olmadığını hatırlatıyor. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ