Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Tekne Turu Buluşması

Tekne Turu  Buluşması
  • 25.11.2019
  • 780 kez okundu

Kısa adı İSKGAD olan İskenderun Gastronomi Derneği ve İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği (KMÇYD), ortak bir etkinlikte buluştu. Çocuklar, tekne turu ve yöresel yemek ardından, giyim kuponları ve lunapark biletleri hediyeleri ile eğlenceli bir hafta sonu geçirdiler. Etkinlik, katılımcı Dernek üyelerinin Cumartesi sabahı saat 10.00’da Atatürk Anıt Alanı’nda buluşması, ilk ve ortaokul çağındaki öğrencilerin alana gelmesi ile başladı.
Her iki derneğin üyeleri, çocuklarla, hareketli ve güzel müzikler eşliğinde oyunlar oynadı, eğlendi. İskenderun Gastronomi Derneği Başkanı Gülşen Sökmen, Yönetim Kurulu ve üyelerine teşekkür ederek, yapılan çalışmanın çocukları ve Dernek üyelerini mutlu ettiğini belirtti.
Sökmen, “Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık. Sizler, bizlerin yanında olduğunuz müddetçe, bizler de elimizden geldiğince çocuklarımıza sahip çıkıp, onları topluma faydalı birer birey olarak, ülke ve Atatürk sevdalısı çocuklar olarak yetiştireceğiz” dedi.
İSKGAD Yönetimi ve Dernek üyeleri olarak, birlikte başarılı bir etkinlik düzenlediklerini söyleyen Sökmen, “Bu çocuklarımızın yanında olduğumuzu ve onları her zaman destekleyeceğimizi belirterek, okul yaşamlarında başarılar diliyoruz” dedi.
Çoğunluğu İskenderun’u denizden ilk defa gören çocuklar, neşeli saatler geçirdiler. Tekne gezisi sırasında Haluk Levent’in İzmir Marşı ile coşan çocuklar, hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı coşkuyla söylediler. İskenderun Gastronomi Derneği üyeleri tarafından, çocuklara yönelik, gastronomi kenti Hatay’ın lezzetlerinin sunumu etkinliğe katılanları mutlu ederken, her çocuğa ayrı ayrı, giysi alacakları birer hediye kuponu ve ikişer adet lunapark bileti de dağıtıldı. Etkinlikte, çocuklar ve büyükler, mutlu bir şekilde Atatürk Anıtı’nın önünde günün anısına bir de fotoğraf çektirdi. -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ