Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Teknokent Koleji Girişi

Teknokent Koleji Girişi
  • 11.03.2020
  • 101 kez okundu

Sınava 4000 Kişi Katıldı

Antakya’nın, “Hayata Hazırlayan Okul Modeli” vizyonuyla yola çıkan Teknokent Koleji’ne girmek isteyen öğrenciler, hafta sonunda sınava girdi. Cumartesi ile Pazar günleri gerçekleşen sınava 4000 civarında aday öğrenci katıldı. Edinilen bilgiye göre, Teknokent ailesinin bir üyesi olmak için Teknokent Koleji Okula Kabul Sınavı’na giren 4000 rekor öğrenci katılımı için, okul yönetimince öğrencilere ve yoğun ilgi gösteren ailelere teşekkür edildi.
Hatay Teknokent adına kaleme alınan yazıda, okulun konumu ve amaçlarıyla ilgili şu bilgilendirmede bulunuldu:
“Teknokent Koleji olarak, lise eğitiminde; proje odaklı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı anlayışla, fen, matematik, teknoloji, bilgisayar bilimleriyle, iktisadi ve idari bilimler ve mühendislikle ilgili temel bilgilerin de yer aldığı programın bir bütün olarak kavratıldığı bir eğitim anlayışını hayata geçiriyoruz. Böylece, eğitimi yaşamın bizzat kendisi olarak kabul edip, öğrencilerimizi sadece üniversite sınavına değil, hayata hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile lise eğitimini tamamlamalarını hedefliyoruz.
Ahİ Eğitim Modeli’nin amacı, temel bilimlerin ortaya koyduğu kurumsal bilgileri ahilik kültürüyle yoğurup, teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak, hayata değer katacak ürün ortaya koyabilen, şahsiyetli bireyler yetiştirmektir.”    -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ