Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Teknolojisiz, radyasyonsuz gece

Teknolojisiz, radyasyonsuz gece
  • 28.03.2019
  • 745 kez okundu

Kitap Okudular, Masal Dinlediler…

Günümüzde sıkça gündeme gelir; Teknolojinin getirdikleri gibi, götürdüğü çok şeyin olduğuyla ilgili… Kimi uzmanlara göre, radyasyonun yol açtığı zararlar henüz dünyaya yansımadı. İleriki on yıllarda, insanlığın bunun bedelini ödeyebileceğinden söz edenler de var!
İşte bu tartışmalı ortamda, Hatay TED Koleji’nden bir sınıf, teknolojiden tamamen uzak, radyasyonsuz bir gece geçirdi Okulda kitap okuyan, masal dinleyen, drama izleyen TED’li öğrenciler, koca geceyi elektronikten tamamen uzak bir da havada geçirdi.
TED Hatay Koleji’nde, günümüz teknolojilerinden uzak geceye, nostaljik çocuk oyunları oynayarak başlandı. Çocuk Kitapları Yazarı Sima Özkan’ın gerçekleştirdiği “Yaratıcı Hikaye Atölyesi” etkinliğinden söz ediyoruz.
İşte o gece ve işte TED’li öğrencilerin yaşadığı, yaptığı:
“TED’li öğrenciler, gökyüzü gözlemi yaparak, gökyüzünün gizemini araştırdılar. Gecenin karanlığında, öğrencilerin neşeli kahkahaları ve heyecanlı koşuşturmaları eşliğinde gerçekleştirilen ‘Masal Avı etkinliği, çocukların belleklerinde unutulmaz anılar bıraktı. Drama eğitmeni eşliğinde Masal Canlandırma, Müzik Öğretmeni eşliğinde Eğlenceli Melodiler etkinlikleriyle de gece renklendi. Kamp sona erdiğinde aileleri ile buluşan Kitap Dostu öğrenciler, biriktirdikleri anılar eşliğinde evlerine doğru yola koyuldular.”
-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ