Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Tekrar edilen sözler!

Tekrar edilen sözler!
  • 05.01.2019
  • 347 kez okundu

Ertelenenler…

Baharatları… Yöresel tatları… Geleneksel mutfağı… El emeği göz nuru üretimleri… Tüm ülkeye yayılan kendi üretimi olan ayakkabısı… Tarih kokan çeşmeleri ve çok daha fazlası… Bu kapıdan girenleri, Antakya’nın adeta bir özeti karşılıyor! Peki, karşılamayı yapan girişi değiştirsek mi?

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri öncesinde, mevcut belediye başkanlarının da, aday olan ya da adaylıkları noktasında bekleyenlerin sözleri de Antakya özelinde birikmeye devam ediyor. Daha iyi yollar… Standarda uygun kaldırımlar… Daha çok yeşil alan… Ağaçlar… Temiz bir nehir… Modern kentleşme… Tarihe saygı… Kültüre bakım… Kent silueti… Ve daha fazlası!
Bizler, bu sözlerden oluşan listenin ara bir yerine, Antakya’nın geleneksel yaşamının giriş kapısını, gelene ‘hoş geldin’ diyen kısmını da ekleyelim! İçeride barındırdığı zenginliğin görkeminden çok uzak bu girişi uzun zamandır bu haliyle muhafaza edenlere de seslenelim! Sahi, adeta ‘harabe’ bir görüntü veren bu giriş, Uzun Çarşı’ya ve bu kente yakışıyor mu? -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ