Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Teksöz karşı

Teksöz karşı
  • 31.01.2020
  • 446 kez okundu

HESOB Başkanı Kadir Teksöz, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, Antakya Gökçegöz Mevkii Katı Atık Bertaraf Sahasını, karşısında bulunan alanı da dahil etmek suretiyle genişletmek istediğini kaydederek, bunun, bölgedeki 8 yerleşim biriminin içme suyuna tesir edeceği iddiasında bulundu.
HESOB Başkanı Kadir Teksöz, Gökçegöz’deki bu uygulamaya neden karşı çıktıklarını şöyle anlattı:
“Katı Atık Deposu’nun hemen yanında; istihdam sağlayan, Türkiye’nin ilk 500’ünde yer alan, Beyza Tavukçuluk’a ait, Ortadoğu’nun en büyük tavuk damızlık tesisi bulunmakta. Yaklaşık 240.000 hayvan, bu sebeple hastalık veya zarar görme riskiyle karşı karşıya. Bu tesisin içinde, Antakya’ya bağlı Kuruyer, Bitiren, Tepehan, Enek, Mansurlu, Gökçegöz ve Akcurun olmak üzere, 7 mahallemize giden su kuyuları bulunmaktadır. Bu suların kirlenme ihtimalinin bu mahallelerde yaşayan hemşehrilerimize büyük zararlar vereceği kaçınılmazdır. Benden uyarması!
– 240.000 canlı hayvanın bulunduğu işletmede, salgın hastalık riskinin artması ihtimali…
– İşletmede oluşacak salgın hastalıkların, bölgedeki diğer tesislere taşınma olasılığı…
– Çöpte oluşan kötü koku ve materyaller sebebiyle, yaban hayatı popülasyonunun zarar görmesi…
Peki, çöpleri nereye mi dökelim? Çözüm önerisi! Hatay’ın başka yerlerinde, meskun mahalden uzak, tesislerimizden uzak bir yer bulalım. El birliğiyle, mevzuata uygun, kapalı sistem ve ayrıştırması olan, ülke ekonomisine geri dönüşümle de katkı sağlayacak bir tesis yapalım.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ