Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Teksöz;

Teksöz;
  • 11.04.2020
  • 485 kez okundu

Esnafa kira yardımı, taksici, şoför ve servisçilere de destek istedi

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz, işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa kira yardımı, şehir dahili taksiciler ile okul servisçilerine de destekte bulunulmasını istedi. Esnaf Odaları Birlik Başkanı Teksöz’in; kuaför, kahvehane, pastane, kafeterya, kantin, hamam, düğün salonu, kafe gibi işletmelere yönelik istek mesajı şöyle:
“Korona virüs nedeniyle kapalı ve çalışmayan berber, kuaför, kahvehane, kafeterya, pastane, lokanta, okul kantini, spor salonları, sauna, hamam, düğün salonu, internet kafe ve diğer kapalı olan esnaf ve sanatkârlarımıza, en az, her ay asgari ücret kadar yardım yapılmalıdır.
1 ay boyunca, ancak yaşamını sürdürebilmesi için bu destek mutlaka verilmelidir. İkinci bir konu da, mutlaka kiracı esnafımıza belirli bir oranda kira yardımı yapılmalıdır.”
HESOB Başkanı Kadir Teksöz; taksiciler ve okul servisçileri için de destek isteğinde bulunurken, şunları bildirdi:
“Devletimiz büyüktür. Bu kötü ve dar günler elbet geçecektir. Esnaf teşkilatı, her zaman devletinin yanında ve emrinde olmuş ve olacaktır. Yüce Allah; devletimizi, milletimizi, vatanımızı, bayrağımızı korusun. Ezanlarımızın, daha gür bir sesle dünyada okunmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum. Yük ve yolcu taşımacılığı yapan tır, kamyon, otobüs, minibüs, halk otobüsü, taksici esnafımız, malumunuz üzere koronavirüs nedeniyle az yolcu ile taşıma yapmaktadır. Bu nedenle, geçici de olsa, bu kötü günler geçene kadar, akaryakıt desteği verilerek esnaf korunmalıdır. Okulların kapalı olması nedeniyle çalışamayan servisçi esnafımıza da özel destek verilmelidir.
Bir ülkenin bel kemiği ve omurgası, esnaf ve sanatkârlardır. Devlet millet el ele Alla’hın izniyle bu günleri aşacağız.” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ