Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Teksöz’ün esnaf için istekleri

Teksöz’ün esnaf için istekleri
  • 10.02.2018
  • 939 kez okundu

Hatay Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Kadir Teksöz, esnafa yönelik olarak Hükümet ve ilimiz Büyükşehir ile 15 ilçe belediyesinden istekleri olduğunu bildirdi.
Çeşitli platformlarda yaptığı konuşmalarında, Hükümet’ten, esnafa yönelik terör saldırıları nedeniyle Kilis’in bütününe tanınan KDV ve vergi ertelemesi uygulamasının ilimizde salt 6 ilçe için düşünülmesinin haksız olduğunu söyleyen Birlik Başkanı Kadir Teksöz, uygulamanın Hatay ili geneline yaygınlaştırılmasını istediklerini bilirdi.
Teksöz, esnafın ruhsat alırken ödediği M2 ücreti dışında belediyelerin başka bir harç almamalarını da istedi.
Kadir Teksöz, taksi duraklarına ilişkin yeni uygulamaya yönelik olarak da, “Kardeşim, benim taksi dolmuşçumun tekeri patlak. Aracını kıpırdatamıyor. Zaten günde bir sefer yapıyor” vurgulaması yaparak, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin taksi durak ücretlerini indirmesini istedi.
Kadir Teksöz, ‘Sosyete Pazarı’ adı altındaki pazarlar ile fuarlara da değinirken, “Büyükşehir ve 15 ilçe belediyesinden rica ediyorum, esnafımız zor durumda, siftah edemiyor. Lütfen, bu fuarları, gıda pazarlarını ve sosyete pazarlarını kaldırın, izin vermeyin” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ