Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Tel Aviv’den barış ezgileri…

Tel Aviv’den barış ezgileri…
  • 29.11.2017
  • 777 kez okundu

Medeniyetler Korosu’ndan İsrail’de ikinci konser …

Antakya Medeniyetler Korosu, İsrail’de ikinci konserini verdi, Tel Aviv’de izleyicilerden büyük beğeni topladı. Ekonomi Bakanlığı ve Akdeniz İhracatçıları Birliği AKİB organizasyonu ile İsrail’de düzenlenen İsrafood Gıda Fuarı çerçevesinde düzenlenen ve yoğun ilgi gören Kudüs konserinin ardından Tel Aviv’deki tarihi tren istasyonunda izleyicilerin karşısına çıkan Medeniyetler Korosu, konuklara unutulmaz bir konser keyfi yaşattı.
Yoğun katılım ile gerçekleşen konserde, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, Türkiye İsrail Büyükelçisi Mustafa Kemal Ökem, Akdeniz İhracatçıları Birliği Başkanı Alican Yamanyılmaz, Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı aynı zamanda Akdeniz İhracatçıları Birliği Saymanı Tahsin Kabaali, AKİB Yönetim Kurulu Üyeleri, Tel Aviv’de yaşayan Müslüman, Hıristiyan ve Musevi vatandaşlar yer aldı.
İlk defa konser verdikleri Tel Aviv’de görmüş oldukları yoğun ilgiden son derece onur duyduklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, Türkiye-İsrail arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi yolunda önemli bir adım olan İsrafood Gıda Fuarında iki başarılı konsere imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti ve “Yıllar önce atalarımızın barış getirdiği topraklarda verdiğimiz konserlerimiz ile barış mesajları vermenin haklı gururunu yaşadık. Koromuzda yer alan farklı dinler ve mezheplerden üyelerimiz gibi farklı dinlerden insanlardan oluşan izleyicilerimizin tüm ilahilerimize eşlik etmeleri konserimize renkli görüntüler katmıştır. Yoğun istek üzerine normal saatinden çok daha sonra bitirdiğimiz konserimizin sonunda yanımıza gelen izleyenler bizlere teşekkür ederek her zaman konsere beklediklerini ifade ettiler. Programa bizleri davet eden Ekonomi Bakanlığı ve Akdeniz İhracatçıları Birliğine, Özellikle Medeniyetler korosunun bu programda yer alması için çok çaba sarf eden Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı aynı zamanda Akdeniz İhracatçıları Birliği Saymanı Tahsin Kabaali’ye, Bu programda bizlere destek sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfi Savaş’a ve her daim desteklerini bizden esirgemeyen Hatay Valimiz Erdal Ata’ya teşe
kkür ediyoruz” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ