Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,51 / Satış: 7,54
€ EURO → Alış: 8,86 / Satış: 8,89

Temel Atıldı

Temel  Atıldı
  • 21.09.2018
  • 554 kez okundu

Birleşmiş Milletler desteğiyle Altınözü’ne Halı Saha

İlçede 60.000 Suriyeli var

Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Belediyesi ve Birleşmiş Milletler (BM) arasında yapılan protokol kapsamında Mayadalı Mahallesi’ne halı saha yapılıyor. Halı Sahanın temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine Kaymakam Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Saha Müdürü Minata Oulein Conde Bangoura katıldı.
Kaymakamlıkça hazırlanan “Savaş Ayırır, Futbol Birleştirir” Projesi kapsamındaki halı saha, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kriterlerine uygun şekilde projelendirildi. 24×40 m boyutlarında ve çelik konstrüksiyondan yapılan halı sahanın inşaatında PVC kaplı tel örgü, ışıklandırma sistemi ve sentetik çim yapılacağını belirten Kaymakam Bülent Uygur şu bilgileri verdi:
“Kaymakamlığımız tarafından hayata geçirilen halı sahalarla, çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı ortamda spor yapmalarına olanak tanımış olacağız. İlçemizde yaşayan 60 bin vatandaşımız için, geleceğimiz için, çocuklarımız için çalışıyoruz. Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye’de misafir olarak kalan Suriyeli misafirlerimiz ile vatandaşlarımızın kaynaşmaları için spor faaliyetleri düzenlenmesi amacıyla projemiz gerçekleştirilmektedir.
Proje kapsamında, ilçemiz Mayadalı Mahallemizde yapımını gerçekleştireceğimiz halı saha, civar mahallelerimizdeki gençlerimize de hizmet edecektir. İç savaştan kaçan misafirlerin, sosyal faaliyetler yoluyla geçirdikleri psikolojik sıkıntıları sportif faaliyetler yoluyla azaltarak Türk-Suriyeli kardeşliğini pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ajansı’na, verdikleri destek ve projelerdeki iş birlikleri ve katkıları için teşekkür ediyorum.”
Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ise şu açıklamayı yaptı:
“Sahamız, 24×40 metre ebadında, sentetik çim yüzeyli olacaktır.. Çevresi de tel örgülerle çevrilecek olan halı saha led projektörlerle aydınlatılmasıyla beraber Mayadalı Mahallemiz modern bir spor tesisine kavuşmuş olacaktır. Amacımız, vatandaşlarımıza sağlıklı koşullarda spor yaptırmaktır. Bu güzel tesisler diğer mahallelerimize de olacaktır. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ajansı’na verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ