Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Temel Atıldı…

Temel Atıldı…
  • 28.09.2017
  • 912 kez okundu

Altnıözü-Karbeyaz yoluna asfalt

Bir gencin, Kaymakam’a, “Bu yolun yapılması için Fransızların gelmesi mi gerekiyor?” demesi, yolun asfaltlanma sürecinde fitili ateşleyen gelişme oldu.

İlimiz Altınözü ilçesinde Karbeyaz yolunun karayollarınca beton asfaltla kaplanması öncesi temel atıldı. Törene Milletvekili Fevzi Şanverdi, Kaymakam Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Meclis üyeleri, yolun yapımını üstlenen firma yetkilileri, karayolları görevlileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Temeli atılan Altınözü-Karbeyaz yolunun 2018 yılı ortalarında tamamlanmış olacağı açıklandı.
Hizmet atağına ilişkin konuşan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Bizden önce pek çok yetkili bu yolun yapımının sözünü verdi. Ancak bu yolun yapımı bu ekibe nasip oldu. Milletvekilimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Sayın Fevzi Şanverdi vekilimizle birlikte sizlere ne söz verdiysek, 2018 yılının ikinci yarısı itibariyle sizlerin hizmetinde olacak. Bu yol da sizlere söz verdiğimiz bir hizmettir. Herkese hayırlı olsun. Yalnızca bu yol değil, daha pek çok mahallemizde ihtiyacımız olan yollar 1 aya kalmadan ihaleye çıkıp, vatandaşımızın hizmetinde olacak. Altınözü’müze ne söz verilip yapılmadıysa, KDV’siyle beraber sizlere sunacağız” dedi.
-ÇALIŞMALARA DEVAM-
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur da yaptığı konuşmada, yaşadığı ilginç bir olayı anlatarak şöyle dedi:
“Yaklaşık 10 ay önce göreve başladığımda, beni ziyarete gelen bir genç, ‘bu yolun yapılması için tekrardan Fransızların mı gelmesi lazım’ demişti. Biz, bu yol ile ilgili vekilimizle beraber müsteşarımızı ziyaret edip yolun sözünü aldık. Ne mutlu ki, bu yolun temel atma töreninde bir araya geldik. Sınırdan Antakya’ya kadar yollarımızın güzel olması için çalışmaları sürdüreceğiz.
Reyhanlı’nın sınıra açılan bir kapısı var. Yayladağı’nın var. Biz de Altınözü olarak ‘çıkmaz sokak’ olmak istemiyoruz. Biz de bu yolların yapımıyla birlikte inşallah bu makus tarihimizi değiştireceğiz. Sayın Valimiz Erdal Ata beyefendiye, Karayolları Genel Müdürümüze, Karayolları Bölge Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yolun hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Ak Parti Hatay Milletvekili ve MKYK üyesi Fevzi Şanverdi de şu konuşmayı yaptı:
“Hatay’ımızın ve Türkiye’mizin her noktasında ulaştırma alanında çok büyük adımlar attık. ‘Yol medeniyettir’ diyoruz. Altınözü ilçemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak istiyorsak, yollarımızın tamamlanması lazımdır. 2018 sonu itibariyle Altınözü’ndeki bağlantı yollarımızın %85’ini halletmiş olacağız. Yollarımızın yapımı için müsteşarlarımızla sürekli istişare halindeydik. Bu sevincimizi sizlerle paylaşma adına bu töreni düzenledik. 2002 yılından bu yana sizden ne istediysek verdiniz, ama ne istediyseniz geç aldınız. Ancak şuandan itibaren bu durum tersine dönecek. Bu yol gecikmeli olarak gerçekleşti. Ancak söz verdiğimiz tarihte sizlerin hizmetinde olacaktır. İnşallah bu yolun tamamlandığı zaman da bir araya geliriz. Şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ