Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Temizledik, uyardık da…

Temizledik, uyardık da…
  • 20.02.2019
  • 526 kez okundu

Ama değişmedik!

Hatay Büyükşehir Belediyesi eliyle zorlu bir sürecin ardından temizlenen Asi Nehri, Antakya kent merkezinden geçtiği yerlerde yaşadığı kirlilikle yine gündemde! Peki, sorun nerede, konuşalım mı?
Asi Nehri’nin kent merkezinde yaşadığı kirliliğe çözüm olması adına ciddi yatırımlar gerçekleştiren ve görseli noktasında yatırımlarını sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, yaşanan soruna eklediği son detay, uyarı tabelaları olmuş ve “canlanan Asi’yi kirleterek öldürmeyelim” mesajı verilmişti. Ancak tabelaların asıldığı yerlerde dahi oldukça fazla biriken çöpler, bazı vatandaşları ‘tekrar edilen’ bir başlıkta bir kez daha buluşturdu. Buna dair söylenen de aynı oldu:
“Bir kere, ‘çöp atmayın’ demekle olmuyor bu işler. ‘Lütfen’ demekle olsaydı, dünya cennet olurdu. Oluyor mu? Olmuyor! O zaman, elindeki ceza yetkisini zabıta eliyle uygulayacaksın. Çaresi yok! Bak o zaman Asi’ye de başka yere de çöp atan çıkıyor mu bir daha! Ama garip olan, bu yetki şu ana kadar kullanılmadı. Israrla, ‘lütfen’ ile devam ettik. Ama halimiz de ortada!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ