Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

Temizlenen Asi’de…

Temizlenen Asi’de…
  • 20.10.2018
  • 1.182 kez okundu

Sinekler Geri Döndü!

Asi Nehri’nin su sümbülleri ile dolu kısmında yaşanan sinek sorunu, eski zamanları hatırlattı.

Geçtiğimiz günlerde bir radyo programına konuk olan ve Antakya özelinde gerçekleşen yatırımlara işaret eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, “Asi Nehri tertemiz oldu” açıklamasına ekli cümleleri şöyle:
“16 yıllık bir iktidar var ve Asi Nehri’nin durumu ortadaydı. Ama biz nehri tertemiz hale getirdik. Aynısını inşallah önümüzdeki süreçte Asi Nehri’nin Defne ilçesi tarafındaki kısmında da yapacağız. Biz arıtma tesisi, yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları gerçekleştirdik. Şu an en fazla altyapı yapan büyükşehir belediye başkanı Lütfü Savaş’tır. Eleştirirken geçmişe de bakmak lazım. Daha iyi bir insan varsa Hatay halkı zaten onu seçer.”
Şu ana kadar yapılan çalışmalarla Asi Nehri’nin Antakya kent merkezinde geldiği durumun takdire değer bir tablo yarattığını söyleyen vatandaşlar ise, özellikle Palladium Alışveriş Merkezi’ne yakın noktalarda, su sümbüllerinin yoğunlaştığı noktalarda ciddi bir sinek sorunu olduğunu söylerken, “Müdahale şart” demeyi ihmal etmediler.
Bölgede, akşam saatlerinde, eski zamanları hatırlatan görüntülerin yaşandığını dile getirenlerin şikayeti ortak:
“Temizlendi ve sorun bitti derken, eski zamanlara döndük. Ağzımızı, burnumuzu kapatarak geçiyoruz buradan. Buradaki bitkileri mi yaratıyor bu sineği, yoksa sorun başka mı, bilmiyoruz. Ama ilaçlama şart!” -Tamer Yazar-

 

 

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ