Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Tercih, İSTE’den yana…

Tercih, İSTE’den yana…
  • 11.08.2020
  • 163 kez okundu

“Bizlere gösterilen yakın ilgi ve nitelikli eğitim olanaklarından dolayı İSTE’yi tercih edeceğiz.”

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan tercih dönemi içerisinde, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), adayların dikkatini çekmeye başardı. Öğrenciler ve aileler, yapmış oldukları tanıtım çalışmaları ve kendilerini bilgilendirmelerinden dolayı İSTE Yönetimi’ne memnuniyetlerini ifade etti.
Adaylardan, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan ve bu yıl ilk kez YKS’ye giren Buğrahan Duyum ve Abdurrahman Tümer, üniversite eğitimini İskenderun’da yapmak istediklerini ve bu kapsamda İSTE kampüse gelip bölüm hocalarıyla görüştüklerini belirterek şöyle konuştular:
“Bizlere gösterilen yakın ilgi ve nitelikli eğitim olanaklarından dolayı İSTE’yi tercih edeceğiz. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü düşünüyoruz ve ilk tercihimiz İSTE olacak.”
İskenderun’da yaşayan adaylardan Fulya Yardımcı da, İSTE’yi, Yükseköğrenim Kurumu’nun (YÖK) Fuarı’nda takip ettiğini ve burada yer alan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin dikkatini çektiğini ifade ederek, merak ettiği soruların, çevrimiçi olarak Bölüm Hocaları tarafından cevaplandığını kaydetti. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ