Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Terkeden Aslında Terkedilendir

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 08.02.2020
  • 1.146 kez okundu

Bir gidişi asla tek başına yapamaz bir insan; biri iter, biri gider…

Olumlu yada olumsuz düşüncelerimizin yansıması ile yaşantımız şekillenmektedir. Acı yada tatlı birçok hatıramızın yanında, günü birlik yaşanan karşılık duygu yoğunluğuda bizleri farklı hislere sürüklemektedir. İnanarak ve sabırla yaptığımız işlerde başarı şansımız yüksek iken, bunun aksi olarak içimizden gelmeden ortaya koyduğumuz çalışmalarda çoğunlukla başarısız olmaktayız.

Mevlana derki; ”Kardeşim sen düşünceden ibaretsin, geriye kalan et ve kemiksin. Gül düşünür, Gülistan olursun. Diken düşünür, dikenlik olursun.” Beyin gücümüz ve algımız bize, parapsikolojiyi yani duygularımız ile dış dünyayı kavrama yetisini sağlamaktadır.

Yüreğimizden kopardığımız bir yakınımıza, sesimizin tonundaki tını ile çok şey anlatabiliyorken, bağırarak konuşmanın kalbimizde yarattığı kırgınlık ve öfkeyi siz düşünün! Ve size el kaldırıldığını, oda yetmez gibi olur olmaz şeyler için dövüldüğünüzü hayal edin. “Terkederim” dediğinizi duyar gibiyim. Yaşamınızda bunu yapabilmek sözle değil, kocaman bir yürekle gerçekleşir. Hakkınızın yenildiğini bile bile sabretmek, bir cemreyi ağzınızla tutmaya eşdeğerdir.

Zayıf karakterli insanların, şiddete meyilli olduğunu artık hepimiz bilmekteyiz. Ancak toplum olarak “bunları” görmezden gelip üç maymunu oynarsak, elbette “terkedilmiş” insan, terkedilecektir; evini, yerini ve yurdunu!…
@palet-resim

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ