Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Terör operasyonu gibi!

Terör operasyonu gibi!
  • 19.04.2017
  • 1.330 kez okundu

Kaçan 2 kişi sazlık alana girdi, iz kaybettirdi. Polis çevrede pusu kurdu, 4 saat boyunca bekledi. Yaşanan kovalama sonunda kişiler silahlarıyla birlikte yakalandı. Operasyon(!) başarıyla tamamlanmıştı, yakalananlar ise göçmen kuş avcıları idi.

Samandağ ilçesinde, görenlerin “Terör Operasyonu mu?” demelerine yol açacak kadar çevrede pusu kuran polisler ve saatlerce beklemeler.. Polis, 2 kişiyi yakalamak üzere operasyon yapıyor. Yakalanacaklarını anlayanlar sazlık alanda gizleniyor. 4 Saattik beklemenin ardından, polisler 2 kişiyi yakalıyor. Silahlarıyla… Ancak yakalanan silah terör amaçlı kullanılan bir silah değil, av silahı…
İddia o ki, bu kişiler göçmen kuş avcılığı yapmışlar. Samandağ Kaymakamlığı, gelişmeyle ilgili şu açıklamayı yaptı:
“İlçemiz Mileyha Sulak alanında 13/04/2017 tarihinde avlanmaya çalışan İ.T. ve E. T. isimli şahıslar, polis ekiplerinin uzun süren takibi neticesinde yakalandı. Gelen polis ekiplerini fark eden şahıslar sazlık alana girerek izlerini kaybettirmeye çalıştı. Ancak polis ekipleri, yaklaşık dört saat sazlık alanda pusuda kalarak avcıların çıkmasını bekledi. En sonunda, takipteki avcılar silahlarıyla beraber yakalandılar.
Yakalanan kişilerin silahlarına el konulduğu gibi, avlak alana gelirken kullandıkları ruhsatsız ve tescilsiz motosiklet aracına da el konuldu. Avlanmaya giden kaçak avcılara kesilen idari para cezaları ve el konulan eşyalarının maddi değerinin 20.000 TL olduğunu belirten İlçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, kaçak ve yasak avlanma kapsamında ellerinden gelen her türlü tedbiri aldıklarını ve bu fiilleri işleyenlere her türlü cezanın uygulanacağını belirtti.
Sazlık alanda uzun süre pusu atarak kaçak avcıları bekleyen polis memurlarına teşekkür eden ve bundan sonra özellikle Mileyha Göleti ile Mızraklı Mahallesi yukarısındaki alanlarda sivil personel görevlendirileceğini belirten Kaymakam Çelik, göçmen kuşların ilçe üzerinden geçmesinin çok büyük bir zenginlik olduğunu, yapılan kaçak avlanmanın hem doğaya çok büyük bir zarar verdiğini hem de birçok kuş türünün neslinin tükenme tehlikesini yarattığını ifade etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ