Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Teröre kınama

Teröre kınama
  • 11.07.2017
  • 1.298 kez okundu

Pazar akşamı saat 21.55 sıralarında Antakya Bölge Trafik önündeki yol kontrolleri sırasında 2 polisimizin şehit olması olayına tepkiler var. Birçok yetkili kişi ve kurum adına yapılan açıklamalarda terör kınandı, şehitler saygıyla anıldı ve Türk Milletine başsağlığı dileğinde bulunuldu.
İşte terörü kınayan mesajlar:

Vali ATA: Ortadoğu haritası çiziliyor
Vali Erdal Ata, 2 şehidin toprağa verilmesi öncesinde dün Emniyet Müdürlüğü’ndeki törende yaptığı açıklamada, PKK terör örgütünün bu saldırısını kınadı, 2 Şehide Tanrı’dan rahmet, yaralı polis memuruna acil şifa diledi.
Vali Ata, şunları söyledi:
“Ortadoğu’da sınırlar, emperyalist devletler tarafından yeniden çizilmek isteniyor. Petrol ve doğalgaz yataklarına sahip olmak amacıyla, bölgedeki devletleri bölerek daha kolay yönetilebilir hale getirmek için çaba sarf ediyorlar. Bu sebeple, yıllardan beri ülkemiz üzerinde de oyunlar oynanıyor. Bunun bir parçası da, doğu ve güneydoğusunun ülkemizden koparılarak ayrı bir devlet kurma hedefleridir. Türkiye, 30 yıldan beri terörle mücadele ediyor. Bu bölgede yaşamanın ağır bir faturası, bedeli var. Nasıl ki bizden önceki kuşaklar, vatanımızın bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuşması için mücadele edip yüz binlerce şehit vermişlerse, biz de bu topraklarda vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için şehit vermek zorunda kalıyoruz. Dileğimiz, bu son olsun. Şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Türk Milletimizin başı sağolsun.”

SAVAŞ: Terör amacına ulaşamayacak
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdikten sonra, “Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, milletimizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışan ve acımasızca saldıralar düzenleyen hainler asla bu kötü emellerine ulaşamayacak ve milletimizin vatana, bayrağa bağlılığını güçlendirecektir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta yakınları olmak üzere, aziz milletimize başsağlığı diler, yaralı polislerimize acil şifalar temenni ederim” dedi.

BARO: Terör, barış kentinde can aldı
Hatay Barosu’nun terörü kınayan mesajında, “Terör, barış kentinde can aldı” açıklaması yapıldı.
Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in mesajı şöyle:
“Antakya Bölge Trafik Müdürlüğü önündeki kontrol noktasına yapılan saldırıda 2 polis şehit oldu, 1 polis ağır yaralandı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ulusumuza başsağlığı, yaralı polisimize acil şifalar diliyorum. Terör asla amacına ulaşamayacak, barış kentini teslim alamayacak. Antakya Bölge Trafik mevkiinde açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru kardeşlerime Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Teröre lanet olsun.”

GÜZELMANSUR: Hain saldırıya lanet
CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, mesajında terörü kınadı. CHP İl Başkanı Güzelmansur’un mesajı şöyle:
“Pazar akşamı Serinyol Kampüs yolu uygulama kontrol bölgesinde polis memurlarımıza yapılan hain saldırıyı lanetle kınıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza en yakın zamanda acil şifalar diliyorum.”

YAMAN: Terör amacına ulaşamayacak
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman da saldırıyı kınadı. Yaman’ın mesajı şöyle:
“Serinyol Kampüs yolu üzerinde Polis kontrol noktasında Emniyet mensuplarımıza yönelik gerçekleştirilen hain saldırıyı nefretle kınıyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı polis memurumuza acil şifalar diliyorum. Terörden medet umanlar asla başaramayacaklar, hedeflerine asla ulaşamayacaklar. Bu coğrafya, barışın ve kardeşliğin coğrafyasıdır. Burada terörün zehirli filizleri asla kök salamayacaktır. Teröre lanet olsun.”

KİMYECİ: Hain saldırıyı kınıyorum
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci de saldırıyı kınadı. Kimyeci’nin mesajı şöyle:
“Bölge trafik noktasında hain saldırıda şehit olan Polislerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum.”
NEHİR: Terörü lanetliyorum
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de mesajında terörü lanetlediğini duyurdu. Mithat Nehir’in mesajı şöyle: “Antakya Bölge Trafik mevkiinde açılan ateş sonucu şehit olan Polislerimize Allah’tan rahmet, yaralı Polisimize acil şifalar dili-yorum. Bu hain saldırıyı gerçek-leştiren karanlık terör odaklarını lanetliyorum.”

Eğitim Bir Sen’den teröre kınama
Hatay Eğitim Bir Sen, bir açıklama yaparak, ilimizde 2 Polis Memurunun şehit edildiği terör saldırısını kınadığını bildirdi. Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İsmail Bayrakdar imzalı kınama mesajında şöyle denildi:
“Ülkemizin birlik ve beraberliğini, memleketimizin huzur, güven ve hoşgörü iklimini hedef alan hain terör saldırısını şiddetle kınıyor, şehit polislerimize Allah’tan rahmet, yaralı polisimize acil şifalar diliyoruz.
Hain terör örgütleri, işbirlikçileri ve destekçileri veya eli kanlı maşaları düzenledikleri hain saldırılarla ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, halkımızın moralini bozarak kaos oluşturmaya, millet olarak birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışmaktadır. İlimizde huzurumuz ve güvenliğimiz için görev yapan polisimize yapılan hain saldırıyla da toplumumuzda korku uyandırmak, memleketimizin hoşgörü ve güven ortamını bozarak hemşehrilerimizin huzuru yok edilmek istenilmektedir. Eğitimciler Birliği Sendikası olarak bu duygu ve düşüncelerle polisimize yapılan hain terör saldırısını bir kez daha lanetliyor, saldırıda şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ