Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Teşkilatım, Hatay’ın Güvenliğinin Teminatıdır

Teşkilatım, Hatay’ın Güvenliğinin  Teminatıdır
  • 12.04.2019
  • 832 kez okundu

Emniyet Müdürü Karabörk, Gala’da söyledi:

İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, teşkilatının, Hatay güvenliğinin teminatı olduğunu söyledi. İl Müdürü Karabörk, bu açıklamayı, önceki akşam gerçekleşen Polis Galası gecesinde yaptı.
Çarşamba akşamı Ottoman Otel’de gerçekleşen ve Vali Rahmi Doğan, 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Hanımefendi Ataman, Adli Yargı Başkanı Turan Oral, İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Yılmaz Kırgel, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, siyasi partilerin İl Başkanları, STK temsilcileri, iş insanları ile Gaziler ve Şehit yakınlarının katıldığı gecede konuşan Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yılını kutlamanın gurur ve heyecanı içinde olduklarını belirterek, “174 yıldır hakka, hukuka, vicdana ahlaka uygun şekilde halkımızın hizmetinde olan teşkilatımız, 174 yıldır hizmet ettiğimiz vatandaşlarımızın korkmadan başını yaslayabileceği bir omuz haline gelmiştir” dedi.
Konuşmasında, polis teşkilatının nice faciaları önlediğine vurgu yapan Emniyet Müdürü Karabörk, şöyle devam etti:
“Teşkilatımız, nice faciayı önlemiş, nice canı bu topraklara bağışlamış bir fedakarlık abidesidir. Gözünü kırpmadan bu memleket için can veren bu teşkilatın yiğit evlatları, 174 yıllık tarihimiz boyunca sergiledikleri kahramanlık örneklerinden birini ve hatta en önemlisini, 15 Temmuz zincirlerini kırarak, tarihin sayfalarına altın harflerle yazmayı başarmanın ve bu mukaddes görevi yerine getirmenin gurunu yaşamaktadır. Teşkilatım, Hatay’ın güvenliğinin teminatıdır. Bu onurlu göreve evlat yetiştiren bütün anaları buradan hürmetle selamlıyorum.”
Geceye onur konuğu olarak eşi Gülüzar Doğan ile birlikte katılan Vali Rahmi Doğan da, Emniyet teşkilatının kuruluşunun 174. yıldönümünü en içten dilekleriyle kutladığını bildirdi ve şöyle devam etti:
“Bu teşkilatın mensuplarını şükranla yad ediyorum. Teşkilatın kuruluşundan bugüne kadar bu vatan için, devlet için, millet için, Emniyet Teşkilatımız bünyesinde görev yaparken hayatlarını kaybeden tüm Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Şehitlerimizin ailelerine, siz mesai arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Görevleri başında Gazi olan tüm polislerimizi de şükranla anıyorum. Polis Haftası’nın tüm polislerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Emniyet teşkilatımız, devletimizin bekası için, halkımızın huzur ve güvenliğinin sürekli hale getirilmesi için gerektiğinde gözlerini kırpmadan canlarını feda ediyor. Bunu en son örneğini Zeytin Dalı Harekatı’nda gösteren bu teşkilat, Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte sırt sırta, omuz omuza, bu ülkenin güvenliği için yapılması gerekeni yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir.
İlimizde de huzur ve güvenliğin sağlanması konusunda üstün gayret ve başarılı çalışmaları dolayısıyla, başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere, tüm amir ve memurlarımızı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Aziz Şehitlerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, yakınlarına sabır ve metanet, görevleri başında olan ve emekliye ayrılan emniyet mensuplarına da sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.”
Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinden oluşan trionun müzik dinletisi ile devam eden gala programı, Emniyet Teşkilatı kuruluşunun 174. yıldönümü pastasının Vali Doğan ve protokol üyelerinin kesmesinin ardından sona erdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ