Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Test Kuyruğu, Hasta Kuyruğu, şimdi de:

Test Kuyruğu, Hasta Kuyruğu, şimdi de:
  • 04.12.2020
  • 1.286 kez okundu

Cenaze Kuyruğu…

Resmi verilere göre, ilimiz Hatay’da, 18 Mart-30 Kasım 2020 tarihlerini kapsayan dönemde Kovid-19’dan toplam 699 kişi ölürken, sadece Kasım ayında ilimizde toplam 427 kişi, Kovid tanımlaması olan bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybetti.
3-4 gün önce, sadece 24 saatte, Hatay’da ölen 69 kişiden 41’inin bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybetmesi ile beraber, Hatay’da Kovid’den ölüm olaylarında % 72 gibi astronomik bir orana erişildi. İlimizde, günde 2000 civarında kişinin test sonucunun pozitif çıktığı iddiaları, test kuyrukları, test sonrası sonuç alabilme kuyrukları, tedavi için hastanelerde yer bulabilme kuyruğu, telaşı, kaygısına, bu kez de morg önleri ile cenaze kuyrukları eklendi.
Evet, acıdır ki, ölülerin morgdan alınması ve defin işlemleri sırasında da kuyruklar yaşanıyor. İddia odur ki, Antakya’da cenaze defini için, bir din adamının, ölen yakınları için gelenlere gün verdiği ifade edilmekte.
Hatay’da, mevcut durum itibariyle, resmi-özel tüm hastanelerde pandemi birimleri oluşturulurken, başvuran kovid hastalarının büyük çoğunluğunun yer bulamadığı ve hatırlı kişilerin devreye girmesi sonrasında hastane koridorlarında, aralara yatak konulmak suretiyle, tedavilerin güç koşullarda yapılabildiği belirtiliyor.
Acil servislerde sedye bulan hastalar, kendini şanslı hissediyorlar. Zira boş sedye dahi kalmadı. Bazı hastanelerde, ameliyathaneler bile yoğun bakım ünitesine dönüştürüldü. Bu nedenle, çok zorunlu ve acil olmayan ameliyatlar yapılamıyor. Sadece, ciddi trafik kazası ve bıçaklanma gibi yaralanmalar ameliyata alınıyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ