Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

TİP’li Vekil Barış Atay’ın Defne Stratejisi:

TİP’li Vekil Barış Atay’ın Defne Stratejisi:
  • 23.03.2019
  • TİP’li Vekil Barış Atay’ın Defne Stratejisi: için yorumlar kapalı
  • 899 kez okundu

Özlemini Duyduğumuz Defne İçin Güzelyurt…

HDP’den Parlamentoya seçilip, daha sonra iki parti arasındaki anlaşma kapsamında Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) geçen Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Partisinin, yerel seçimlerde, kayyum atanan bölgelerde HDP adaylarını destekleme, diğer belediyelerde ise Cumhur İttifakı’nın geriletilmesi ve ilerici demokrat adayların desteklenmesi yönünde karar aldığını kaydederek, “Defne’de Belediye Başkan Adayı Mehmet Güzelyurt’un ortaya koyduğu programı, bizim de özlemini duyduğumuz Defne’yi yaratmak adına umut verici buluyoruz” dedi.
Perşembe günü seçim bölgesine gelen TİP Milletvekili Barış Atay, aynı gün DSP il binasını ziyaret etti, aday Mehmet Güzelyurt ile de gün içinde seçim propaganda çalışmalarına katılmak suretiyle destek verdi.
TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’ın önceki gün yayınladığı seçim stratejisi ile ilgili açıklaması şöyle:
“Yaklaşan 31 Mart yerel seçimlerinde, üyesi ve milletvekili bulunduğum Türkiye İşçi Partisi’nin ülke genelindeki seçim tavrının yanı sıra memleketim olan Hatay’da ve Defne ilçesindeki tavrına dair bir açıklama yapmayı gerekli gördük.
Türkiye İşçi Partisi, yerel seçimlerde, kayyum atanan tüm belediyelerde HDP adaylarını desteklemektedir. Diğer belediyelerde ise Cumhur İttifakı’nın geriletilmesi ve ilerici, demokrat adayları destekleme kararı almıştır.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde, elbette AKP’nin geriletilmesi hedefi önemlidir ve tüm halkımızı bu doğrultuda oy kullanmaya davet ediyoruz.
Defne ise, ne mutlu ki, AKP’nin varlık gösteremediği, neredeyse tüm adayların demokratik değerlere sahip olduğu bir ilçemizdir. Defne’de Belediye Başkan Adayı Mehmet Güzelyurt’un ortaya koyduğu programı, bizim de özlemini duyduğumuz Defne’yi yaratmak adına umut verici buluyoruz. Defne ilçesinde seçime giren tüm ilerici adaylara başarılar diliyoruz.”
Bu arada, DSP Adayı Mehmet Güzelyurt, Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’dan aldığı destekle ilgili şu mesajı verdi:
“Defne’mizin gururu, Meclis’teki Sanatçı Milletvekilimiz Barış Atay ile birlikte Uğur Mumcu Bulvarı’ndan başlayarak, Armutlu’da halkımızla bir araya geldik. Selam olsun bizleri bağrına basan Defne’mizin yürekli insanlarına. Birlikte başaracağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ