Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Tır şoförleri eylem yaptı

Tır şoförleri eylem yaptı
  • 27.02.2019
  • 781 kez okundu

Hataylı tır şoförü Remzi Çiçek’in bugün Suudi Arabistan’da idam edilebileceği öne sürülüyor.

Kapıkule ve birçok sınır kapısında kontaklar kapatıldı

Suudi Arabistan’da idama mahkum edilen, idamı onanan ve muhtemelen bugün idam edileceği öne sürülen Hatay-Samandağlı Türk Şoför Remzi Çiçek için TIR şoförleri eylem başlattı, sınır ve gümrük kapılarında kontak kapattı. Benzer eylemler, diğer sınır kapılarında da uygulandı.
TIR şoförleri, meslektaşları için bugün Suudi Arabistan’da idam cezası uygulanabileceğini kaydederek, Türk yetkililerden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, bu idamı durdurmasını istedi. Bu arada, Adana Milletvekili Samandağlı Tülay Hatimoğulları da bir açıklama yaparak, Remzi Çiçek adlı sürücünün Suudi Arabistan’dan getirtilerek, hapis cezasını Türkiye’de çekmesinin sağlanmasını istedi.
Hakkında idam cezası verildiği belirtilen Samandağlı Remzi Çiçek adlı tır şoförünün Türkiye’deki kızı Sezen Çiçek, acılar içinde olduklarını ve ailece perişan duruma düştüklerini kaydederek yetkililere seslendi, babasının kurtarılmasını istedi. Sezen Çiçek’in duygu yüklü sözleri şöyle:
“Ağlayacak gücüm kalmadı baba. Tüm gözyaşlarımı sana harcadım. Duygularım silindi, içim kan ağlıyor. Bu çaresizlik beni mahvediyor, korkuyorum. Ne çok hasret kalmışım sana babam. Biliyorum, hissediyorum, senin bize ve bizim de sana ihtiyacımız var, kurban olduğum babam. Rabbim seni bize, bizi sana kavuşturur inşallah.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ