Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Tır Şoförlerine 72 Saat Kuralı

Tır Şoförlerine 72 Saat Kuralı
  • 28.04.2020
  • 275 kez okundu

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Odalarının, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Tır Komitesi’nde yapmış olduğu girişimlerle, uluslararası yük taşımacılığı yapan şoförlerin, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile 72 saat içinde tekrar yurtdışına çıkabileceğini, 4 gün karantina süresini beklemeyeceğini bildirdi. Başkan Çinçin, 72 saat içinde ülke dışına çıkmayacak şoförlerin ise 14 günlük karantina süresini evlerinde geçireceklerini bildirdi.
Konu ile ilgili bilgilendirmede şunlara değinildi:
“Türk şoförlerin, Türkiye’ye girişlerinde, Sağlık Bakanlığı birimlerince Kovid-19’a ilişkin herhangi bir semptom tespit edilmemesi ve her türlü sağlık tedbirinin alınması koşuluyla, 14 günlük karantina süresini beklemeden tekrar yurt dışına çıkış yapabilmesine izin verilecek.
Sağlık kontrollerinde herhangi bir semptom tespit edilmeyen yabancı uyruklu şoförlere ise 72 saat kuralı getirildi. Yabancı uyruklu şoförlerin, her türlü sağlık tedbirine uymaları koşuluyla, 72 saat içerisinde ülkemizden tekrar çıkış yapmalarını taahhüt etmeleri halinde, 14 günlük karantina süresi uygulanmadan, yüklerini bırakmaları için ülke içine girişlerine izin verilecek. Aciliyet arz eden ilaç, tıbbi malzeme ve gıda maddeleri taşıyan araçların girişlerine ise öncelik verilecek.”  Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ