Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Titus da özen bekliyor

Titus da özen bekliyor
  • 08.06.2019
  • 983 kez okundu

Tünel’de ilerlesek mi?

Eski Roma döneminin Hatay’daki en dikkati çeken yapılarından biri olan ve her sene ciddi sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Titus Tüneli, içinde ilerlemek isteyenler noktasında biraz ‘özen’ istiyor.

Hatay 2018-2023 İl Turizm Stratejisi ve Eylem Planı Çalıştayı kapsamında birçok ‘tarihi’ ve ‘kültürel’ başlığı masaya yatıran katılımcılar noktasında en dikkati çeken kısım, Vali Rahmi Doğan’ın konuşması olmuş, paylaşılan eleştiriler ise ‘beklenen ve olması gereken’ kısmında değerlendirilmişti. İl Turizmi içinde önemli bir yer tutan, Samandağ’daki Titus Tüneli de benzer eleştirileri, ama ziyaretçileri bağlamında paylaşmayı sürdürüyor.
Beşikli Mağara öncesinde ziyaret ettiği Titus için kısa bir not paylaşan bir turistin saptaması da buna dair.
“İçeride yürümek çok zor. Biz yaşlılar, biraz kilolu olanlar ya da olası bir kazadan korkanlar için, adımlamak zor. Bir kere çok taş ve kaya var zeminde. Attığınız her adımda tedirgin oluyorsunuz. Bu da ilerlemenizi durduruyor. Bizimle beraber gelen gençler ilerledi, ama biz tünelin ucunu görmedik. Belki yürümek için bir düzenleme olabilir. Bunun şekli ne olur, bilmiyorum. Ama en azından, ben gibi geri dönenler az değil, bunu biliyorum.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ