Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

TÖB-SEN: Milli Eğitim Bakanlığı, Sorun Çözmeye Odaklanmalı!

TÖB-SEN:  Milli Eğitim Bakanlığı, Sorun Çözmeye Odaklanmalı!
  • 27.05.2021
  • 193 kez okundu

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖB-SEN) Genel Başkanlığı, yayınladığı bir bildiriyle, Milli Eğitim Bakanlığından sorunları çözmeye odaklanmasını istedi. TÖB-SEN Başkanı Deniz Ezer imzalı açıklamada özetle şöyle denildi:
“Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimin zorlu ve eşitsiz koşulları birlikte değerlendirildiğinde, iktidar, uzaktan eğitim yoluyla yapılan eğitim öğretim sürecinde, yoksul halk çocuklarına yönelik eşitsizliği ortadan kaldıracak bir uygulamaya gidememiştir. Bunun ötesinde, bu çocukların ve gençlerin eğitim hakkını önemseyen bir eğitim politikası izlememiştir. Öğrenciler arasındaki teknolojik ve dijital eşitsizlikleri giderecek bir çalışma da yapılmamıştır.
TÖB-SEN olarak defalarca gündemde tutmaya çalıştığımız bu eşitsizlik giderilmemiş, uzaktan eğitime devam eden MEB, kendine has istatiksel verilerle, uzaktan eğitimde başarılı olunduğunu ilan etmiştir. Oysaki gerçekler öyle değildir. İnternet erişimine sahip olmayan, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik aygıtlara ulaşamayan öğrenciler olduğu gibi, internete eriştiği gözlemlenen, fakat evde ortalama 2-3 öğrencinin olduğu ailelerde ders ortamının da sınırlı olduğu milyonlarca öğrenci olduğunu düşünürsek, böylesi bir ortamda uzaktan eğitim hiçbir şekilde başarılı olamamıştır.
Süreç devam ederken de, özellikle aşı sürecinde, Sağlık Bakanlığı ve MEB eş güdümlü bir çalışma yapıp, öğretmenlerin hızlı aşılanması konusunda başarısız kalmışlardır. Eğitim çalışanlarının büyük kısmı, son 1 haftaya kadar hala aşılanmış değildir. Bu hafta ile birlikte aşı süreci hızlandırılmış olsa da, bu, aşı sürecinde geç kalındığı gerçeğini değiştirmemektedir.
TÖB-SEN olarak MEB’e sesleniyoruz… Bu kayıp, ülkemizin geleceği açısından telafi edilemeyecek bir yarayı beraberinde getirmektedir. İktidarın ve özelde MEB’in görevi sorun çözmektir.” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ