Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

TOBB Heyeti Bakanlıkta

TOBB Heyeti Bakanlıkta
  • 05.04.2019
  • 319 kez okundu

ATSO Başkanı da katıldı

Ticaret Bakanlığı’nı ziyaret eden TOBB TIR Komitesi’nde, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin de yer aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş, Oda ve sektör temsilcilerinden oluşan TOBB TIR Komitesi, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’a nezaket ziyaretinde bulundu.​ Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin de ziyarete katılan isimlerden biri oldu.
Ziyarette, TIR Sistemi garantisinin demiryolu taşımalarında geçerli olması ve uluslararası taşımalarda kullanılan taşeron sisteminin Türkiye uygulamalarında da hayata geçirilmesine yönelik çalışmaların bir an önce tamamlanmasına dikkat çekildi.
Ayrıca diğer transit sistemleri altında usulsüzlük gerçekleştiren firmalara uygulanan yaptırımların TIR Sistemine olumsuz etkisi, yetkili alıcı müessesinin taslak gümrük kanunu metnine eklenmesi ve taslak gümrük kanunu ile hayata geçirilmesi düşünülen diğer uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ