Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Tohum ve fide-fidan desteğinde

Tohum ve fide-fidan desteğinde
  • 27.06.2018
  • 1.197 kez okundu

Son  İki Güne Girildi

Hatay genelinde tohum ve fide-fidan desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, 29 Haziran Cuma günü mesai saati bitimine kadar başvurmaları gerekiyor. Başvurular, tarım il ve ilçe müdürlüklerine yapılacak!

Tohum ve fide-fidan desteğinde son 2 güne girildi. Bu konuda yapılan açıklama, çiftçilerin, yaşanabilecek yoğunluğu da göz önünde bulundurarak kayıtlarını son güne bırakmadan bir an önce yaptırmaları. Konuya ilişkin olarak Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nden (TZOB) yapılan açıklamada, 2018 yılı “Yurt İçi Sertifikalı Tohum Kullanım ve Yurt İçi Sertifikalı Fidan/Fide ve Standart Fidan Kullanım Desteği” başvurularının 29 Haziran’da biteceği ifade edilirken, gerekli belgelerle müracaatını zamanında yapamayan çiftçilerin destekten faydalanamayacağına işaret edildi.
-DESTEK MİKTARLARI-
Yurt içi sertifikalı tohum kullanım desteği, dekarda; susam, kanola ve aspirde 4, tritikale, yulaf ve çavdarda 6, çeltikte 8, buğday ve arpada 8,5, yerfıstığı 15, nohut, kuru fasulye, mercimek ve soyada 20, korunga, fiğ, yem bezelyesinde 20, yoncada 30, patateste 80 lira olacak.
Yurt içi sertifikalı fidan/fide ve standart fidan kullanım desteği ise dekarda; bodur ve yarı bodur meyve türlerinde standart olanlarda 100, sertifikalı olanlarda 400, sertifikalı çilek fidesinde 400, bağ ve nar hariç diğer meyve fidanlarında standartta 100, sertifikalıda 280 lira olacak.
Hatay’daki ÇKS başvuruları, Ziraat Odalarından alınan çiftçi belgeleri ve diğer istenen belgeler ile tarım il ve ilçe müdürlüklerine yapılabilecek. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ