Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Topal, teşekkür turunda

Topal, teşekkür turunda
  • 28.04.2017
  • 1.258 kez okundu

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, referandum sonrası seçmene teşekkür turları yapıyor. CHP’li Vekil TOPAL’ın, ziyaretleri kapsamında, Cumhuriyet ve Demokrasi’den yana tavır koyan hemşerilerine teşekkür ettiği kaydedildi.
CHP’li Vekil TOPAL’ın mesajlarından özetler şöyle:
“Cumhuriyet Halk Partisi, halk oylaması süresince bütün örgütleri ile mücadeleyi yükselterek, demokratik parlamenter cumhuriyeti korumak için mücadele etmiş, bunu yaparken de toplumun bütün muhalif unsurları ile omuz omuza dayanışma içerisinde olmuştur.
OHAL koşulları altında, devletin bütün kurumlarının taraf olduğu ve kamu gücünün sonuna kadar kullanıldığı, medyanın tekelleştirildiği, ‘Hayır’ kampanyasında mücadele eden insanların ötekileştirildiği, baskılandığı bir atmosferde halk oylamasından HAYIR çıkması için mücadele etmiş ve aslında bunu da başarmıştır.
Seçimlerin güvenli bir şekilde yürütülmesinden sorumlu YSK eliyle halk oylaması sakatlanmış, milli irade gasp edilmiştir. YSK eliyle yapılan halk oylaması, meşruiyetini yitirmiştir.
Önümüzdeki süreçte, Cumhuriyetimizi yok etmeye yönelik olarak yapılacak her türden otoriter düzenlemelere karşıda Cumhuriyet Halk Partisi kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edecektir.
Bu Anayasa değişikliğine, halk oylaması sürecinde yaşanan bütün baskılara rağmen yılmadan, pes etmeden onurluca mücadele eden ve karşı duran hemşerilerimize, referandum süresince ‘Hayır’ mücadelesine omuz veren, diğer siyasi partilere, örgütlü yapılara ve demokrasi için elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyoruz.
Hukukun yok sayıldığı ve yağrının telsim alındığı bu süreçte, demokrasiyi ancak birlikte inşa edebileceğimizin bilincindeyiz. Bu kapmaya bizlere göstermiştir ki omuz omuza vermek ve dayanışmayı yükseltmek gerekmektedir. Ülkemizde oluşan, birlikte mücadele etme arzu ve karlılığı ile dayanışmayı yükseltecek ve hukuksuzluğa teslim olmayacağız.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ