Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Topal’ın İçtüzük İsyanı!

Topal’ın İçtüzük İsyanı!
  • 22.07.2017
  • 1.084 kez okundu

1,5 Milyon nüfuslu Hatay’ın sorununu 3 dakikada nasıl anlatayım?

CHP Milletvekili Serkan Topal, TBMM Anayasa Komisyonu’ndan geçen ve önümüzdeki hafta Genel Kurul’da görüşülmesi beklenen iç tüzük değişikliğine adeta isyan etti. Milletvekili Serkan Topal, yeni içtüzük ile konuşma süresinin 3 dakika ile sınırlandırılacağının altını çizerek, “1.5 Milyon nüfuslu Hatay’ın sorununun 3 dakika içinde nasıl anlatabilirim” diye sordu. Milletvekili Serkan Topal, TBMM’deki konuşmasına şöyle devam etti:
“Eğer gerçekten mesele vatansa, eğer gerçekten mesele milletse, eğer gerçekten mesele bayraksa –samimi bir şekilde söylüyorum- ilk önce ben ölmeye hazırım, ilk önce savaşmaya ben hazırım, ilk önce ben ve Partim, ben ve bütün Milletvekili arkadaşlarım… Bizim bilmediğimiz bir şey varsa lütfen söyleyin. Mesele neyse, biz de destek verelim. Ama biz hâlâ anlamış değiliz. Tek bir sorun var! Burada muhalefetin sesini kısmak, kısmanın dışında ne var? Şimdi, ben Hatay’la ilgili bir sorunu bir dönem boyunca sadece bir defa mı çıkıp anlatabileceğim? 1,5 milyon nüfuslu Hatay’ın sorununu ben üç dakikada mı anlatacağım?
Şimdi, ben size soruyorum Sayın Başkanım, Sayın Milletvekili arkadaşlarım, az önce itiraz eden değerli Milletvekili arkadaşım, ben size şunu söylüyorum… 1,5 Milyon nüfuslu, hatta genç işsizlik oranının yüzde 24 olduğu, 400 bin Suriyelinin olduğu Hatay’ın sorununu üç dakika da ben nasıl anlatabilirim? Ben bunu nasıl anlatabilirim? Ben, Hatay’ın sorununu burada üç dakikada –ben size soruyorum- nasıl anlatabilirim? Soruyorum…”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ