Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,45 / Satış: 6,47

Topladığımız Çöp değil

Topladığımız Çöp  değil
  • 11.09.2019
  • 463 kez okundu

Kestiğimiz Ceza ne oldu?

Önceki gün bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi, Asi Nehri’nden son bir ayda 5 ton çöp toplandığı bilgisini paylaşmış, bilgiye ekli fotoğraflarla da durumun ciddiyetine işaret etmiş! Peki, onca çöpe ne kadar ceza kesmişiz, biz de bunu soralım mı?

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin önceki gün paylaştığı Asi Nehri’nde yaşanan kirliliğe dair haber ve fotoğraflara vatandaşlar da tepki gösterdi. Bir vatandaşın tepkisi şöyle:
“Fotoğrafları ben de gördüm ve utandım, yaşadığım kent adına. Kirli olduğumuzu bilmek bir tarafa, o kirin boyutuna şahitlik etmek korkutucu. Ne demek, 5 ton çöp! Bakıyorsunuz, çoğu plastik su şişesi! Bu durum en çok, Antakya kent merkezinden geçen Asi’de yaşanıyor. Ama insanlara bir şeyler öğretmek istiyorsanız, kanun gücüne ihtiyacınız var. Yoksa siz temizlemeye devam eder, filmin sonunda da mutlu son hayal edersiniz!”
-KRONİK!-
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın, nehrin yüzerinde biriken atıklara ilişkin son çalışmasına dair verilen bilgide, vatandaşlar, Asi Nehri’nin temiz tutulması konusunda duyarlı olmaya davet edilirken, “İhtiyaç görülen her alanda da cennet şehrimiz Hatay için çalışmaya devam edeceğiz” mesajı verildi.
Ancak merak edilen konu, toplanan 5 ton çöp değil, ama bu 5 ton çöp karşılığında kaç kişiye ya da kuruma ‘ceza’ yazıldığı! Ama en çok da… Bugünden sonra, bireysel de olsa, çevre kirliliği yaratanlara karşı belediye zabıtasının ‘ceza’ müeyyidesini devreye sokup sokmayacağı! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ